Вже кілька тижнів триває реєстрація на Зовнішнє незалежне оцінювання, та невдовзі майбутнім абітурієнтам доведеться обирати свій навчальний заклад. Ми зібрали інформацію про всі виші на Донеччині, та розповімо, куди можна вступити за різними напрямками.
В Донецькій області наразі нараховується близько 70 університетів. Через збройний конфлікт на сході України, багато вищих навчальних закладів були вимушені переїжджати на підконтрольну територію. Деякі знаходяться в різних областях України, але багато все ж залишились на Донеччині. Ми зібрали їх повний перелік за напрямками освіти.
Зазначимо, для вступу до вищих навчальних закладів, здебільшого абітурієнтам потрібно подати свої результати Зовнішнього незалежного оцінювання та ще ряд документів. Однак не всі мають можливість навіть зареєструватись на нього. Для людей, які мешкають зовсім поруч з лінією розмежування або взагалі на непідконтрольній території працює спрощена процедура вступу.
Якщо в абітурієнта з непідконтрольної території немає паспорта, сертифіката ЗНО або взагалі документа про середню освіту, він може вступити до навчального закладу склавши іспити.
Для цього необхідно обрати зручний для себе освітній центр “Донбас — Україна”, який співпрацює з вишами по всій території країни. Наразі на території Донбасу таких 20. Їх адреси можна знайти натиснувши тут.
Станом на сьогодні, такі освітні центри знаходяться також в 17 евакуйованих з окупованої території закладах. Деякі з них знаходяться на Донбасі, деякі в центральній та західній Україні.
“За три роки існування цієї спрощеної процедури, через освітні центри “Донбас — Україна” та “Крим — Україна” скористались цією процедурою близько 4300 абітурієнтів з окупованої території”, — розповіла Вільному радіо виконавчий директор ГО Фонд “Відкрита Політика” Ірина Жданова.
Вона додала, що тільки за минулий рік, на бюджет вступили близько 1300 абітурієнтів.
Отже, коли підліток обрав освітній центр, необхідно приїхати та заповнити освітну декларацію. Після цього — скласти 3 іспити: 2 державної підсумкової атестації та останній — профільний, відповідно до майбутньої спеціальності.
“За результатами цих трьох екзаменів формується конкурс. Якщо вчасно це зробити, і подати вчасно документи, пройти ці іспити, то є високий відсоток (ймовірності, – ред.) пройти на бюджет”, — розповіла Ірина Жданова.
З усіма детальними питаннями стосовно освіти щодня можна звернутись на безкоштовну гарячу лінію “Доступної освіти”.
Нагадаємо, раніше ми писали про умови складання іспитів ЗНО-2019 та дізнались про ціни репетиторів.
Читайте також: