Підтримати
Де на окупованих територіях Донецької області найскладніша ситуація з подачею води
Подача води. Ілюстративне фото: з окупаційних джерел

Підтримайте Вільне Радіо

На тлі кризи водопостачання у тимчасово окупованих районах Донецької області “влада ДНР” допускає розширення водогону “Дон — Донбас”. Його створили у 2023 році, він передає воду з Ростовської області Росії до Донецької агломерації. Окупаційна влада росіян на Донеччині визнає, що цей об’єкт залишається основним джерелом питної води в Донецькій області, однак його не вистачає для задоволення всіх потреб.

 

Заяву про ймовірне розширення водогону “голова ДНР” Денис Пушилін зробив на особистому телеграм-каналі.

“Робимо все, щоб поповнити запаси: займаємося розчищенням русел річок, поглибленням дна водосховищ. Також переносимо плавучі насосні станції, щоб збільшити напір води в будинках наших жителів. Всім підрядникам глава Мінбуду доручив прискоритися. Розуміємо, що і цих заходів недостатньо. Розглядаємо можливості збільшення пропускної здатності водогону Дон — Донбас”, — написав Пушилін у своєму телеграм-каналі.

Тижнем раніше, 22 липня, Пушилін заявив, що станом на липень “республіка” на добу отримує третину від необхідних 850 тисяч кубометрів води. У такому стані справ очільник окупаційної адміністрації звинуватив “водну блокаду”, здійснену “українськими фашистами”.

Про фактичне знищення об’єктів каналу “Сіверський Донець — Донбас” внаслідок повномасштабного вторгнення Росії (від каналу окуповані райони Донеччини отримували воду і після 2014 року) ставленик Кремля не згадав.

Водогін “Дон — Донбас”, побудований загарбниками у 2023 році для забезпечення окупованих районів Донеччини водою, складається з двох труб діаметром 1,2 метра. Згідно з повідомленнями російського Міноборони, потужність водогону у поточному вигляді сягає 288 тис. кубометрів води на добу.

Це означає, що для повного задоволення потреб “ДНР” водогін потрібно розширити у три рази.

Нагадаємо, раніше в липні жителі окупованої частини Донецької області звернулися до лідера Росії Володимира Путіна, аби він “повпливав” на ситуацію з водопостачанням у так званій “ДНР”. Місцеві нарікають на якість, вартість та графіки подачі води. Журналісти Вільного Радіо вже писали, що саме писали президенту країни-агресорки.


Завантажити ще...