Міністр оборони Великої Британії з військовослужбовцем ЗСУ. Фото: Ґрант Шаппс/Х
Попередній міністр оборони Великої Британії з військовослужбовцем ЗСУ. Ілюстративне фото: Ґрант Шаппс/Х

Українська сторона бачить розміщення іноземних військ країн-союзниць на території країни як “важливий компонент у забезпеченні комплексних гарантій безпеки”. Втім, самих лише миротворців замало для стримування Росії від подальшої агресії.

 

Про це президент Зеленський за підсумками зустрічі у форматі “Рамштайн” повідомив журналістам “Суспільного”.

“Безперечно, одним контингентом деяких країн не обійдеться. Цього, я вважаю, замало. Але те, що це може бути серйозною складовою майбутніх гарантій безпеки – так. Ця ініціатива була започаткована Еммануелем Макроном. Британці дивляться на це позитивно, але я в деталях говоритиму з прем’єр-міністром про це на нашій зустрічі, вона відбудеться. Він буде із візитом в Україні, у нього буде візит в Україну, ну і ми будемо говорити. Там є вже дуже серйозні у нас рішення між нашими країнами”, — заявив президент Зеленський.

Також він заявив, що для безпеки у майбутньому потрібні гарантії не лише з боку ЄС, а й з боку США, поки Україна ще не захищена від нових вторгнень членством у НАТО. І що відповідні механізми безпеки повинні бути створені спільними зусиллями США, ЄС та інших міжнародних партнерів.

“Я думаю, що гарантії безпеки ми не можемо розглядати просто європейські. Для України проти такого ворога, як Росія, недостатньо європейських гарантій безпеки. Нам потрібні об’єднані гарантії безпеки Сполучених Штатів Америки і Європи”, — підсумував президент.

Раніше Володимир Зеленський стверджував, що Україна може розглянути розміщення іноземних військ на лінії зіткнення, якщо війна буде заморожена.

Нагадаємо, у четвер, 9 січня, за 11 днів до інавгурації Дональда Трампа адміністрація Джозефа Байдена виділила Україні новий пакет збройної допомоги, який, згідно з повідомленнями “Голосу Америки”, може стати останнім від чинної адміністрації. Пакет містить боєприпаси та допоміжне обладнання.


Завантажити ще...