Неурядові сапери з організації Halo Trust приїхали до Бахмута, щоб ще раз розповісти про мінну безпеку для населення. Акцію провели у центрі міста.
Сапери Halo Trust розмістили в центрі Бахмута стенди з фотографіями та інше. Цього разу боєприпаси вирішили показати не лише на фотографіях, а й наживо.
“Ми людям розповідаємо про основні види загроз, які можуть з ними зустрітись. Вчимо звертати увагу на небезпечні місця, розповідаємо про ознаки цих місць, як вони позначаються. Та як себе вести, при зустрічі з ними”, — розповів Вільному радіо представник міжнародної організації з гуманітарного розмінування Halo Trust Олексій Цурбін.
[Modula id=”84″]Цей захід в Бахмуті сапери-волонтери проводять вже не вперше. Вони приїжджали в місто ще на початку квітня.
“Ми вирішили сьогодні провести цей захід, на честь 9 травня, щоб показати нашу роботу. Ми вже були тут на день Мine world is day — це день висвітлення теми протимінної діяльності. Ми вирішили повторити нашу презентацию. Показати макети боєприпасів, все наглядно видно, наші роботи”, — зазначила представниця Halo Trust Світлана Арутюнова.
На інтерактивних дошках можна подивитись ще й мапи Бахмутського району, де вказані зони забруднені мінами.
“Тут мапи безпосередньо по регіону. Тобто якщо ми зараз знаходимося у Бахмуті, то найближчі поля, які знаходяться неподалік та представляють величезну мінну небезпеку, це Кодема, Семигір’я та Новолуганське. Тобто, якщо з друзями їдете відпочивати, на шашлики, майте на увазі, що в районі ви можете зустріти попереджаючі знаки про наявність мін та за них у жодному разі не заходити”, – додала Світлана Арутюнова.
Основні вказівки від саперів: не підходити та не торкатися вибухонебезпечних і підозрілих предметів, а також одразу викликати рятувальники за номером 101.
Зауважимо, території Донбасу вважаються найнебезпечнішими місцями не тільки в Україні, але й в світі. Через війну на сході, у Донецькій та Луганській областях знаходиться незлічена кількість вибухонебезпечних предметів.
Так, у квітні цього року, під час прибирання могили на кладовищі, жінка підірвалась на невідомому вибуховому пристрої. Через це, до Великодніх свят рятувальники ДСНС почали перевіряти усі кладовища Донецької та Луганської областей.
За даними ОБСЄ, лише за 5 років війни на Донбасі на мінах підірвалися більше 200 людей. 56 загинули.
Тільки за 2018 рік через бойові дії загинули 28 дітей.
Розмінуванням територій на Донбасі займаються рятувальники ДСНС та неурядові організації. Закон, який це передбачає, Верховна Рада прийняла 25 січня. Однак у Закону були й свої недоліки. Через них сапери-волонтери могли б припинити свою діяльність, але пізніше парламент проголосував за поправки до документу.
Лише за кілька місяців волонтери вилучили близько 100 вибухонебезпечних предметів.
Читайте також: