Підтримати
До Вінниці евакуювали скульптуру оленя з Покровська. Фото: "Суспільне. Вінниця"
Евакуйована скульптура оленя з Покровська. Фото: "Суспільне. Вінниця"

Скульптуру двометрового оленя вивезли до Вінниці через загострення ситуації в регіоні. У 2018 році цей об’єкт архітектури виконали у техніці оригамі на заміну колишньому постаменту в Покровську. 

Про це розповів голова ініціативи “Музей відкрито на Ремонт” Леонід Марущак виданню “Суспільне. Вінниця”. 

Рятувати рухомі об’єкти культурної спадщини України чоловік разом зі своєю командою почав із початком повномасштабного вторгнення. До цього у рамках однойменного проєкту робили музеї більш відкритими для громадськості та навчали музейників нових форм роботи. 

Перші об’єкти мистецтва, які евакуював Леонід Марущак, були його власні та колекція художниці Алли Горської. Потім розпочали перемовини з Міністерством культури та інформаційної політики, аби отримати дозвіл на вивезення таких об’єктів з прифронтових територій.

До Вінниці евакуювали скульптуру оленя з Покровська. Фото:
Історик Леонід Марущак поряд з евакуйованої скульптурою оленя з Покровська. Фото: "Суспільне. Вінниця"

Зокрема, нещодавно через загострення ситуації на Донеччині, “Музей відкрито на Ремонт” евакуював двометрову скульптуру оленя з Покровська. Об’єкт архітектури зробили ще у 2018 році на заміну старому монументу літака. 

“Жанна Кадирова прийняла виклик від Покровської громади та замість колишнього монумента з літаком на вільному постаменті запропонувала створити паркову скульптуру у вигляді оленя, але дуже в цікавій техніці. Це бетон, але у вигляді оригамі. Це була складна робота, тому що сама скульптура була залита на постаменті”, — розповів Марущак. 

До Вінниці евакуювали скульптуру оленя з Покровська. Фото:
Евакуйована скульптура оленя з Покровська. Фото: "Суспільне. Вінниця"

Як додав історик, його завдання не лише вивезти цінності, а й знайти їм прихисток. Так, скульптуру покровського оленя у техніці оригамі, у Вінниці встановлять у парку ім. Леонтовича.

Нагадаємо, наприкінці серпня волонтери змогли евакуювати близько 15 ікон зі Свято-Миколаївського храму у Часовому Яру. Образи Святої Трійці та Лик Святої Богородиці — деякі зі старовинних реліквій 20-40-х років, які небайдужі вивезли з напівзруйнованого російськими снарядами храму. Де тепер зберігають ікони та у якому стані Миколаївський храм нині журналіст Вільного радіо дізнався детальніше.


Завантажити ще...