Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

Вплинув коронавірус: У 2020 машинобудівельні заводи заробили на 900 млн грн менше, ніж очікували


image
Фото: з відкритих джерел

В останні 3 роки машинобудівельні заводи в Донецькій області  поступово стали випускати більше продукції. В порівнянні з 2017 роком, виготовляють вже майже на третину більше. Однак, через світову кризу на фоні коронавірусу, галузь знову повертається до кризових показників.

 

Про це журналісти Вільного радіо дізналися зі звіту Головного управління статистики Донецької області.

Там зазначають, що з 2017 по 2020 рік в Донецькій області збільшився обсяг машинобудівної продукції на 26%. Проте з січня по серпень 2020 року обсяг виробленої продукції тільки зменшувався (впав на 15% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Через спад виробництва у співробітників заводу зменшилася зарплата. У липні вона офіційно в середньому трималася на позначці 13 тисяч 335 гривень (офіційну зарплату часто вказують до вирахування податків).  Це на 500 гривень менше, ніж на початку року.

В управлінні статистики уточнюють, що зменшилися і продажі товару. Так, з січня по липень 2019 року заводи продали товару на 8,8 мільярда гривень. А в цей же період цього року продажі впали на 900 мільйонів — 8,1 мільярда гривень за 7 місяців 2020 року.

Водночас тримається та навіть збільшився попит на машини, обладнання, транспортні засоби. Їх продали на 10% більше, ніж торік. Найбільшу виручку принесли продажі цих товарів Росії. Країна-агресор заплатила виробникам Донеччини понад 2,8 мільярда гривень. Це більш ніж половина грошей, які заробили заводи на цих товарах.

Згідно з даними управління статистики, зниження виробництва та продажу продукції машинобудівельних заводів сталося через пандемію коронавірусу. Через те, що заводи досі тримають експорт на нормальному рівні, в управлінні статистики вважають, що в заводи просто стали менше інвестувати.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо аналізували експорт товарів з Донецької області. За минулий рік підприємства продали товару на 4,6 мільярда доларів. В які країни поїхала продукція з Донеччини читайте в матеріалі: Топ-3 в країні: Донеччина в 2019 заробила 4,6 млрд доларів (Інфографіка). 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: