Переселенці у Слов’янську можуть безкоштовно жити у квартирах, що були придбані коштом місцевого бюджету. Доступні квартири на одну, дві та три кімнати. Від жителів просять тільки оплачувати комунальні послуги.
Про це повідомили журналісти “Суспільного” в публікації “Безоплатне житло у Слов’янську на Донеччині: хто має право на квартири”.
Безкоштовно жити у квартирах, придбаних Слов’янською громадою, можуть українські ВПО, які зареєстровані на території громади та не мають власного житла на безпечній території України, пише “Суспільне”.
Станом на 16 липня 2024-го Слов’янська громада має 31 квартиру, які призначені для тимчасового проживання та придатні до нього. Ще п’ять таких квартир пошкоджені російськими ударами, одна — повністю знищена, сказала журналістам “Суспільного” начальниця відділу обліку та розподілу житлової площі Слов’янської міської ВА Ганна Стешенко.
Вона додала, що у придатних для проживання квартирах вже мешкають 27 родин.
“Якщо до нас звертається одна людина, вона має право претендувати на однокімнатну квартиру. Згідно з нашим порядком і постановою Кабінету міністрів тимчасове житло надається у розрахунку шість квадратних метрів житлової площі на одну людину”, — пояснила Ганна Стешенко.
У тимчасовому житлі треба платити тільки за комунальні послуги, однак мешканці можуть подаватися на субсидії та пільги.
Подати заявку на проживання у квартирі від Слов’янської громади можна в Управлінні соцзахисту, яке розташоване в самому Слов’янську, в буд. №40 на вул. Генерала Батюка.
“Ми надаємо житло на шість місяців з правом продовження, якщо не змінилися підстави. Переселенець звертається знову до військової адміністрації, пише нам заяву і ми продовжуємо термін дії договору”, — розповіла начальниця відділу обліку та розподілу житлової площі Слов’янської міської ВА.
Якщо переселенець переїде з громади або купить власне житло, договір про оренду розірвуть, додала посадовиця.
Показані у публікації переселенці, які проживають у безкоштовних квартирах, хвалять це житло, однак попереджають, що в ньому може не бути меблів.
Нагадаємо, 2022 року заяви на виплати за програмою “єДопомога” подали 560 тисяч жителів Донецької області. Минуло майже два роки, а 200 тисяч із них досі чекають своєї черги на допомогу від міжнародних благодійників.