Підтримати
ВР проголосувала за зняття депутатської недоторканності. Тепер їх можуть арештовувати без дозволу Ради
Фото з відкритих джерел

3 вересня в другому читанні Верховна рада підтримала законопроект про зняття недоторканності. Нарахували 373 голоси “за”. 

 

Не голосували за це рішення лише депутати “Опозиційної платформи — За життя”. Хоча сиділи в залі засідань. Серед них багато депутатів мажоритарників з Донеччини. Зокрема і Федір Христенко, який виграв  в 46 окрузі. Тобто Бахмуті, Бахмутському районі та Лимані. 

Голосування анонсували заздалегідь. Адже в першому читанні законопроект розглянули на першому засіданні верховної ради 9 скликання. Щоб проконтролювати депутатів сьогодні приїхали також президент Володимир Зеленський та голова офісу президента Андрій Богдан. Зеленський наголосив на необхідності ухвалити такий закон.

Зазначимо, КСУ схвалив законопроект про скасування недоторканності депутатів, який вніс до парламенту 5 президент України Петро Порошенко.

Цей законопроект неодноразово розглядали у Раді раніше. Попередній склад парламенту відправляв його до Конституційного суду, який згодом  надав свій схвальний висновок. Однак після цього законопроект так і не винесли на повторний розгляд.

Згідно з документом, з 80 статті Конституції пропонується прибрати положення про те, що народних депутатів не можуть без згоди Верховної Ради притягнути до кримінальної відповідальності, затримати чи заарештувати, а також про те, що їм гарантується депутатська недоторканність.

У разі затвердження в цілому конституційних змін у цій статті залишиться тільки одна норма – про те, що народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

ВР проголосувала за зняття депутатської недоторканності. Тепер їх можуть арештовувати без дозволу Ради

У партії Володимира Зеленського заявляли, що закон про зняття недоторканності буде розглянутий у перший день роботи Ради.  

Додамо, двоє представників колишньої Ради та депутатів 9 скликання — фігуранти справ САП і НАБУ. Йдеться про Ярослава Дубневича та Сергія Дунаєва. 

Дубневичу вдалося отримати мандат як мажоритарнику. Він фігурує в низці антикорупційних розслідувань разом із братом Богданом Дубневичем. Справа братів Дубневичів: як крадіжка газу залишила без тепла жителів двох міст , пов’язаних із крадіжкою газу на ТЕЦ Нового Роздолу та Новояворівська. Збиток державі оцінюється у півтора мільярда гривень.

Сергій Дунаєв — представник “Опозиційної платформи — За життя”. Він цікавий слідчим тим, що приховував чималі статки. За даними Нацагентства із запобігання корупції, загальна сума активів, які не задекларував депутат із фракції «Опозиційного блоку» Сергій Дунаєв, становить близько 160 млн грн. 

Читайте також:

 


Завантажити ще...