Щодня о 9 ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, хто загинув у російсько-українській війні. 16 грудня згадаймо киянина Костянтина Шестопалова. До вторгнення Росії він працював редактором юридичної газети. Чоловік загинув під Бахмутом.
Про загибель Костянтина повідомило видання “Юридична практика”.
“Під Бахмутом загинув Костянтин Шестопалов, стрілець 23-го окремого батальйону спецпризначення при президентській бригаді імені Богдана Хмельницького. А для «Юридичної практики» – наш колега протягом 16 років, з 2003 до 2020-го. Він починав із посади журналіста і став випускаючим редактором газети «Юридична практика». У 2005 році виконував обов’язки головного редактора видання”, — пишуть юристи.
Костянтин пішов захищати країну добровольцем.
“На війну Костя пішов, тому що одразу включився патріотизм. Коли він прийшов до свого військомату, якраз формувався батальйон при президентській бригаді – Костя дуже пишався, що служив там. Він із родини військових у третьому поколінні та справді пишався, що служить у Збройних силах”, — розповідає журналістам дружина загиблого Олександра.
Про чоловіка відомо, що він народився у Білій Церкві, в столиці жив з 1990 року. У 2003 році закінчив Національну академію внутрішніх справ України.
Костянтин був людиною творчою: писав оповідання, наукові статті та публіцистику, створював нові комп’ютерні продукти, видав книжку “Бій на виживання”. І на фронті продовжував іноді публікувати дописи у соцмережі.
Дружина каже, Костянтин не хотів, аби воювати довелося його синові.
“Два тижні тому йому (синові, — ред.) виповнилось 18 років. Що Костя, що інші його побратими, вже дорослі чоловіки, – майже всі вони пішли на війну для того, щоб завтра не йшли їхні діти”, — додає жінка.
У 20-х числах листопада Костянтин Шестопалов з побратимами поїхав воювати під Бахмут, і 7 грудня, в одному з боїв, Костянтин загинув від осколкових поранень.
“Вони там усі герої, хто зараз у Бахмуті. А Костя завжди говорив, що сподівається загинути як герой, а не від того, що впав із другого поверху ліжка. Мені здається, що він знайшов себе і був щасливим попри всі випробування, що були”, – розповідає Олександра Шестопалова.
30 листопада датується останній допис чоловіка в мережі.
“Ось таку ямку я викопав за півночі під мінометним обстрілом. Фактично руками. Напевно це неправильно, але коли чуєш, що міна летить далі, по комусь іншому, то відчуваєш полегшення”, — написав він.
Поховали Костянтина Шестопалова 14 грудня у Києві на Алеї героїв Лісового кладовища. У чоловіка залишилася дружина та двоє дітей.
“За будь-яких обставин він був незламний, в нього завжди знаходився вихід… і ось тепер Кості немає серед нас. У мене це не вкладається в голові. У моїй пам’яті Костя залишиться усміхненим хлопцем, який, хоч би що трапилось, мав завжди одну відповідь: “Зробимо!” Спочивай з миром, воїне, який віддав найцінніше за свою родину, Батьківщину, за всіх нас. Ми не забудемо і не пробачимо!”, — написав Рустам Колесник, шеф-редактор видавництва “Юридична практика”.
Світла пам’ять