Щодня о 9 ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, хто загинув у російсько-українській війні. 1 жовтня згадаймо 28-річного військового зі Слов’янська. Чоловік стояв на захисті Батьківщини майже десять років. На початку служби, навесні 2014 року у Севастополі, не зрадив Україну та вийшов з півострова з командиром. Чоловік загинув цими днями у Миколаєві.
Про загибель Олександра на війні проти росіян повідомив начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях.
“29 вересня в результаті ракетного обстрілу аеродрому у місті Миколаїв загинув старший механік інженерно-авіаційної служби авіаційної ескадрильї, молодший сержант Олександр Бойко. Герою назавжди залишиться 28 років”, — написав очільник Слов’янська.
Олександр народився 29 квітня 1995 року у Слов’янську. Навчався у школах № 15 та № 5. У 2011 році вступив до Слов’янського коледжу транспортної інфраструктури, у 2015 ㅡ до Національного авіаційного університету імені М. Є. Жуковського у місті Харків.
У грудні 2013 року 18-річний Олександр пішов на військову службу за контрактом, служив у Севастополі.
“Після анексії Криму у 2014 році Олександр залишився вірним присязі та став учасником відомих подій, коли 50 українських військових під командуванням полковника Юрія Мамчура вийшли назустріч озброєним російським окупантам, які блокували аеродром Бельбек та дорогу до військової частини”, — написав Лях.
Подвиг захисників Бельбеку у той день вже увійшов у новітню історію України: українські герої вийшли з оточеного росіянами аеродрому з бойовим прапором своєї бригади, з прапором України та, крокуючи строєм, співали гімн. А озброєні російські загарбники, намагаючись залякати українців, відкрили вогонь у повітря, але нескорені українські воїни продовжили свій рух.
Олександр Бойко продовжив служити у ЗСУ, має нагороди. Зокрема торік нагрудний знак “За зразкову службу” йому вручив тодішній міністр оборони України Олексій Резніков.
“Рідні та близькі пригадують Олександра як надзвичайно світлу та доброзичливу людину, справжнього патріота, для якого його побратими були справжньою родиною. У Слов’янську у Героя залишились батьки та старший брат. Без батька буде зростати його 5-річна донька”, — написав мер Слов’янська.
Поховають Олександра Бойка у середу, 4 жовтня, на Північному кладовищі рідного міста.
Світла пам’ять