виплати
Фото Вільного радіо

Вибиті вікна, понівечений дах та завали дореволюційної цегли — так зараз виглядає будівля Управління соціального захисту населення Бахмутського району. Установа відповідає за те, щоб пільговики з більшості громад Бахмутського району отримували виплати від держави. Та тим, хто в декреті, переселенцям й іншим підопічним УСЗН можна не переживати.


Про це Вільному радіо розповідає начальниця управління соціального захисту населення (УСЗН) Бахмутської райдержадміністрації Наталя Антипенко.

“Ми майже зберегли контингент одержувачів, не дивлячись на військову агресію рф та попри те, що наша будівля у Бахмуті зруйнована”, — розповідає посадовиця.

зруйнована окупантами РФ будівля УПСЗН у Бахмуті
Зруйнована російськими окупантами будівля УСЗН Бахмутської райдержадміністрації у Бахмуті на розі вулиць. Скріншот відео з дрона

 

За її даними, за рік відкритої війни у Бахмутському районі 2 071 людина припинила отримувати гроші, які держава виплачує через це управління. Це близько 15% від тих, хто отримував там такі виплати до російського вторгнення.

Серед цих понад 2 тисяч людей — померлі та загиблі, а також ті, хто виїхав з регіону.

“Це також люди, яким припинено виплати у нас за особистим зверненням одержувача — вони переїжджають та переводяться в інше управління і бажають отримувати виплати за фактичним місцем перебування. Або ті, у кого згідно з чинним законодавством припинений термін виплат тощо”, — розповідає Наталя Антипенко.

Для довідки:
В Управлінні соціального захисту населення Бахмутської РДА забезпечували близько 20 різних типів соцвиплат: допомога по народженню, допомога людям, які не мають права на пенсію, адресна допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам та інші. На 1 лютого 2022 у цьому УСЗН нараховували виплати 14 168 людям зі Світлодарської, Часовоярської, Соледарської, Званівської та Сіверської громад Бахмутського району.

Цими днями у мережі з’явилося відео з дронів, де видно: будівля УСЗН Бахмутської райадміністрації та весь квартал, де вона розташовувалася, зруйновані вщент обстрілами російських окупантів.

Аби знати, чи отримують люди перераховані їм кошти, соцпрацівники щомісяця звіряють дані.

“Ми відстежуємо наявність наших одержувачів. Раніше нам цю інформацію надавали ДРАЦСи, а нині ми це можемо здійснити лише шляхом верифікації. Ми з’ясовуємо, чи отримують одержувачі наші виплати чи ні, чи є вони на території України, чи живі вони”, — пояснює Наталя Антипенко.

УСЗН Бахмутської райдержадміністрації вчасно оцифрував потрібні дані та евакуювався

Посадовці змогли працювати безперебійно, адже вчасно виїхали.

“1 червня 2022-го ухвалили рішення щодо евакуації управління разом із технікою: евакуювались до Дніпра та працюємо. І всі наші одержувачі як отримували соціальні гарантії від держави, так і продовжують їх отримувати”, — повідомляє посадовиця.

Вона зазначає: зберегли дані всіх пільговиків онлайн, тож паперові документи їм не потрібні. 

“Всі дані у нас зберігалися в наших електронних базах. І коли ми вивезли техніку, ми мали змогу працювати й надалі. Тому всі дані збережені, і жодний одержувач від цього (від знищення будівлі та переїзду, — ред.) не постраждав”,  — каже Наталя Антипенко.

У лютому волонтери вивезли з будівлі управління освіти Бахмута лише частину архіву установи. В матеріалі “З Бахмута встигли вивезти лише частину пенсійних та освітніх архівів: що робити, якщо ваші документи залишились у місті” ми розповіли, що робити бахмутянам, якщо ЗСУ доведеться відійти з міста й залишити загарбникам частину важливих документів.

Читайте також:


Завантажити ще...