Як багато учнів бахмутських шкіл евакуювалися, яким буде новий навчальний рік у громаді та скільки шкіл Донеччини окупанти зруйнували після початку відкритої війни — дізнавайтесь далі.
До початку повномасштабного вторгнення в Бахмутській громаді працювали 17 шкіл, розповідає Вільному радіо начальниця управління освіти Бахмутської міськради Наталя Дроздова. З них станом на 2 серпня цілими залишилися тільки 3. Всі інші постраждали від російських обстрілів.
Так, наприклад, на світанку 24 липня російська армія завдала удару по загальноосвітній школі № 5. Будівля сильно постраждала. Тоді обійшлося без жертв.
Сукупно в бахмутських школах до початку відкритої війни вчилися приблизно 7,5 тисяч учнів. Зараз частина з них перевелися до шкіл в інших містах.
“З нового навчального року 6 600 учнів ми плануємо навчати дистанційно. Проводити навчання офлайн наразі неможливо, на жаль, у Бахмуті”, — розповідає Наталя Дроздова.
За її словами, більшість освітян залишилися працювати у своїх школах, хоча й дистанційно.
“Є педагоги, які звільнилися, але це невелика частина. В цілому всі педагогічні працівники залишаються на своїх робочих місцях попри те, що виїхали: хто за кордон, хто в межах України”, — каже начальниця управління освіти Бахмутської міськради.
Як повідомили у департаменті освіти ДонОДА у відповідь на інформаційний запит Вільного радіо, до 24 лютого на підконтрольній частині Донеччини працювали 1 107 закладів освіти, де вчилися понад 266 тисяч учнів і вихованців.
Більш ніж половина з них вже виїхали: на початок серпня з Донеччини евакуювалися близько 66% учнів та педпрацівників, зазначають у департаменті освіти.
Крім того, багато закладів освіти постраждали від обстрілів та бойових дій. Станом на 1 серпня на Донеччині пошкоджень зазнали 495 закладів освіти, 48 повністю зруйновані.
Новий навчальний рік з огляду на безпекову ситуацію на підконтрольній частині Донеччини проводитимуть дистанційно. Також опрацьовують питання, аби внутрішньо переміщені учні могли вчитись у школах за місцем фактичного перебування в інших регіонах України.
Як повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, станом на початок липня в Україні зруйновані більш ніж 200 шкіл, понад 2 тисячі пошкоджені.
Попри це навчання в більшості регіонів України з 1 вересня поновиться в закладах освіти, а не віддалено, як було до цього. Але для цього заклади освіти мають бути обладнані надійними укриттями.
Нагадаємо, в Україні хочуть дати право на відстрочку від призову всім науковим та педагогічним працівникам. Якщо закон ухвалять, на звільнення від мобілізації зможуть розраховувати навіть освітяни, які не мають вченого звання або наукового ступеня.
Читайте також: