Підтримати
Антон Чуприна
Антон Чуприна. Фото з архіву родини

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, чиє життя забрала російсько-українська війна. Цього дня згадаймо Антона Чуприну із Нової Каховки. Рідне місто чоловіка росіяни захопили у перший день повномасштабної війни. Тож щойно вибравшись з окупації, Антон став на захист України. Військовослужбовець понад півтора року боронив Бахмутський район та загинув від тяжких поранень. Його рідні тепер просять надати захисникові звання Героя України.

Про Антона Чуприну журналістам Вільного радіо розповіла його дружина Юлія Андрюкова.

Вільне радіо щодня розповідає про військових і цивільних, які стали жертвами російської агресії проти України. Ми прагнемо, аби їхні імена не залишилися лише статистикою. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його (її) життя, заповніть анкету для рідних і знайомих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами.

 

Антон Чуприна родом із Нової Каховки. Чоловік мав освіту економіста — закінчив Новокаховський політехнічний інститут. Однак останні роки працював покрівельником.

“Він був дуже веселий, постійно жартував про щось. Також у Антона завжди було багато друзів, у місті практично з усіма спілкувався. Захоплювався комп’ютерними іграми. А ще дуже любив читати, при чому різні книжки. Дуже освічений та розумний був”, — розповідає дружина Антона Юлія Андрюкова.

Антон Чуприна
Антон Чуприна з дружиною Юлією та донькою Каріною. Фото з архіву родини

Нову Каховку росіяни захопили у перші дні повномасштабної війни. В окупації родина опинилася із двома дітьми: молодшою Каріною, якій зараз 3, та донькою Юлії від першого шлюбу (їй зараз 16). Лише у серпні 2022-го їм вдалося вибратися на підконтрольну Україні територію. Щойно сім’я дісталася Чернівців, Антон вирушив до військкомату.

“Ми бачили ці жахи, це страхіття, що там [в окупації] творилось. І він вирішив, що піде добровольцем. Я його просила залишитись хоч на місяць-два тут, поки ми знайдемо житло, складно в чужому місті з двома дітьми. Але він не погодився”, — згадує Юлія.

Антон Чуприна
Антон Чуприна з донькою Каріною до повномасштабної війни. Фото з архіву родини

Антон Чуприна потрапив до 3-го кулеметного відділення “Едельвейс”, згодом став командиром. Понад півтора року чоловік боронив Донеччину, воював під Бахмутом та Соледаром. Отримав 5 контузій та 5 поранень.

“93 уламки було у нього в нозі. І контузія дуже сильна, він заїкався, слова плутав. Я його виходила у лікарні, і він назад пішов. Він міг пройти лікарську комісію і не воювати більше через поранення. Але навіть розмови про це не було. Він сказав: “Я буду воювати до перемоги. Поки на параді не пройду — не заспокоюсь”, — згадує дружина захисника.

Антон Чуприна на службі у ЗСУ.
Антон Чуприна на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини
Військовослужбовець Антон Чуприна з донькою
Військовослужбовець Антон Чуприна з донькою. Фото з архіву родини

Смертельного поранення Антон Чуприна зазнав 7 квітня 2024-го поблизу Миколаївки Бахмутського району. За словами дружини, це сталося під час штурму росіян.

Поховання Антона Чуприни
Поховання Антона Чуприни. Фото з архіву родини

Захисникові назавжди залишиться 39.

Зараз його рідні просять надати захисникові посмертне звання Героя України. Підтримати цю петицію можна за посиланням.

Антон Чуприна на службі у ЗСУ
Антон Чуприна на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини
Антон Чуприна на службі у ЗСУ
Антон Чуприна на службі у ЗСУ. Фото з архіву родини

Завантажити ще...