Підтримати
Водопостачання окуповані території
Фото: з відкритих джерел

Основною причиною запаху у воді стали водорості й стрімке потепління.

 

Про це під час брифінгу розповіли голова Донецької ОДА Павло Кириленко та директор обласного департаменту житлово-комунального господарства Сергій Гончаренко.

За інформацією, якою я володію, це пов’язано із потеплінням, і в тому, що у воді є певні процеси з відмирання зелено-синіх водоростей. Зараз проводяться певні вимірювання, і певних викидів забруднюючих речовин, каналізаційних стоків у водоймища не відбувається”, — запевняє очільник області Павло Кириленко.

Його підлеглий, Сергій Гончаренко, підтвердив, що це питання лише біологічного характеру.

У зв’язку з тим, що у води Сіверського Дінця та інших річок, з яких відбирається вода, потрапляє дуже велика кількість сполук азоту, це призводить при підвищенні температури води швидке зростання синьо-зелених водоростей, та потім їхні продукти життєдіяльності дають саме цей запах”, — додає директор департаменту житлово-комунального господарства Сергій Гончаренко.

Щоб прибрати цей запах, працівники водоканалів на фільтрувальних станціях додають у воду спеціальні  розчини, зазначає посадовець.

В питній воді вміст сполук амонію до 0.1 — 0.12 мг на літр при допустимих нормах 0.5 — майже в 4,5 раза менше допустимих норм. Тому з цим все чітко”, — каже Сергій Гончаренко.

Посадовець підсумовує: використовувати воду для приготування їжі чи інших потреб безпечно.

Читайте також:


Завантажити ще...