За частину 2025 року, яка минула, в Україні з’явилися 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування. Загалом вже є 11 вітчизняних підприємств, які опанували виробництво цих БпЛА.
Про це у вечірньому зведенні за 7 квітня заявив президент Володимир Зеленський.
“Окремо працюємо щодо дронів на оптоволокні – тільки з початку цього року з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування. Вже 11 наших підприємств в Україні опанували виробництво саме таких дронів, і завдання – досягти найбільших масштабів виробництва й постачання з можливих. Сьогодні [7 квітня] я доручив укласти контракти по максимуму”, — зазначив президент Володимир Зеленський.
Дрони з оптоволоконною системою керування, нагадаємо, як українська, так і російська сторони застосовують на війні з 2024 року. Особливістю цих апаратів є те, що поки жодна сторона не може ефективно протидіяти їм. Дрони на оптоволокні керуються оператором безпосередньо через тонкий кабель з оптоволокна, тому їх не можна заглушити засобами радіоелектронної боротьби.
“Наразі ми можемо лише збивати такі дрони з дробовиків, бо літають вони повільніше звичайних та менш маневрені. Це єдиний метод. Засобів радіоелектронної боротьби від дронів на оптоволокні наразі немає”, — зазначив у інтерв’ю для Вільного Радіо військовослужбовець із позивним “Хам”.
Також президент Зеленський зазначив, що виробництво дронів в Україні збільшується по всій лінійці продукції: від безпілотників-розвідників типу “Мавік” до далекобійних дронів.
Нагадаємо, цьогоріч захисники активізували контрнаступ на Покровському напрямку, що дозволило звільнити низку позицій на південно-західному фланзі міста. Про динаміку боїв, тактику окупантів та проблеми у побудові фортифікацій на цьому напрямку журналісти Вільного Радіо поспілкувалися з командиром батальйону безпілотних систем 152-ї окремої єгерської бригади з позивним “Хам”. Він розповів про труднощі оборони, ефективність безпілотників і майбутні виклики, які стоять перед українськими військовими.