Підтримати
Зображення до посту Вже 39. Програми та статки заключної підбірки кандидатів
Фото з відкритих джерел

До президентський виборів лишається зовсім трохи часу, тому ми продовжуємо розповідати про кандидатів в президенти. Раніше їх було 44, але наразі лишилося всього 39. Свої кандидатури зняли Андрій Садовий, Дмитро Гнап, Євгеній Мураєв, Сергій Кривонос та Дмитро Добродомов.

 

Ще не розглядали ми кандидата в президенти Тимошенко Юлію Володимирівну. Вона 1960 року народження, проживає в смт Козин Обухівського району Київської області. Народний депутат України, висувається від партії “Батьківщина”.

Кандидати в Президенти
(Фото: з відкритих джерел)

Декларація у Юлії Володимирівни дуже скромна. Кандидатка заявляє, що нерухомості в неї немає, натомість задекларувала ювелірні вироби. На банківських рахунках зберігає  понад 600 тисяч гривень, готівкою — 290 тисяч гривень.

Тимошенко прогульниця засідань Верхоної Ради. Фігурантка антикорупційних розслідувань. Зокрема, у схемах щодо махінацій з природними ресурсами (надання неправомірних преференцій при передачі землі у користування або власність та нецільове використання земельних ресурсів для забудови прибережної зони у Козині на користь Нестора Шуфрича). У схемах щодо податкових зловживань: не задекларувала свій бізнес (4 підприємства) у деклараціях, а також у 2009 році не задекларувала 5 маєтків своєї родини. У схемах щодо владних зловживань: уклала газовий контракт з Росією, коли не мала на це повноважень. Спеціальною резолюцією підписала бонуси голові Нафтогазу. Від імені кіпрської компанії Somolli Enterprises наповнювала бюджетними грошима рахунки колишнього прем’єр міністра Павла Лазаренка. Через прес-секретаря вимагала від обласного телебачення транслювати її політичну рекламу перед виборами 2010 року. Користувалася послугами американських лобістів попри заборону в українському законодавстві на фінансування політики з-за кордону. Своїм підписом заблокувала для керівництва держави призначення голови державної компанії “Укрнафта”, діючи в інтересах Ігоря Коломойського. По закінченню Революції Гідності у маєтку Віктора Януковича активісти знайшли документи, що свідчать про ймовірні наміри Тимошенко розділити владу з Януковичем на 20 років до 2029-го року. У вересні 2009 року Рахункова палата звинуватила Тимошенко та Олександра Турчинова у створенні передумов корупції. У період прем’єрства Тимошенко в рамках урядової програми із забезпечення сільських регіонів автомобілями швидкої допомоги були закуплені автомобілі Opel Combo, що не відповідали стандартам ДСТУ і були незаконно ввезені як медичні спецзасоби без сплати податку.

Передвиборна програма Юлії Тимошенко має назву “Новий курс України”. В ній кандидатка говорить про сильну дипломатію, сильну армію та реінтеграцію окупованих територій. Про економічні зміни в Україні Тимошенко разом з економістами написала книжку на 400 сторінок.

Зазначимо, що обіцянки  нового курсу подекуди суперечать одна одній. З найпростішого: Тимошенко пропонує знизити податки, але платити вищі пенсії та соціальні виплати. Тобто держава буде менше заробляти, але більше віддавати. З проблемами дефіциту бюджету в країні, такий крок значно погіршить ситуацію.

Кандидатом у президенти зареєстрували і Тимошенка Юрія Володимировича. Він 1961 року народження, мешкає у Коломиї Івано-Франківської області. Народний депутат України, самовисуванець. Цей Тимошенко – Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Кандидати в Президенти 2019
(Фото: з відкритих джерел)

17 січня 2019 року був виключений з фракції за “втрату зв’язку із депутатською фракцією, неодноразове порушення дисципліни, ігнорування рішень депутатської фракції, які стосуються важливих політико-економічних питань”. Неформальною причиною виключення народний депутат Леонід Ємець назвав бажання Тимошенка балотуватися у президенти.

Ще з кінця 1980-х років Юрій Тимошенко був співзасновником товариства “Меморіал”, активістом “Української Гельсінської спілки”, членом Коломийської станиці братства вояків ОУН-УПА, після Євромайдану став членом “Народної самооборони Коломийщини”.

З травня 2014 року — був гвардійцем Першого батальйону оперативного призначення імені генерала Кульчицького Національної Гвардії України. До цього працював експедитором, маляром-висотником, робітником. Закінчив Івано-Франківське кооперативне професійно-технічне училище за спеціальністю “продавець-консультант”.

Тимошенко заявив, що кошти на заставу у ЦВК – 2,5 млн грн – йому позичили друзі-фермери, гроші він має згодом повернути, буде це робити після продажу власного майна. Юлія Тимошенко та її команда звинуватили Юрія Тимошенка в тому, що він технічний кандидат і заставу за нього сплатили провладні депутати.

Цей кандидат задекларував будинок площею майже 137 кв.м., який знаходиться у Коломиї. Грошей ні готівкою, ні на банківських рахунках Тимошенко не зберігає, але задекларував заробітну плату у розмірі 20 тисяч гривень.

Коротка програма кандидата в президенти розбита на стандартні блоки: зовнішня політика, економіка, культура та інше. Однак це лише загальні фрази, які є у програмах кожного кандидата в президенти. Конкретних кроків він не прописав.

Балотується в цьому році і Тарута Сергій Олексійович. Він 1955 року народження, проживає у Маріуполі Донецької області, висувається від політичної партії “ОСНОВА”.

Кандидати в Президенти 2019
(Фото: з відкритих джерел)

Із березня по жовтень 2014-го Тарута був головою Донецької обласної державної адміністрації, а раніше – депутатом Донецької обласної ради (з 1998 по 2006).

У 2004-2005 рр. – член Ради підприємців при Кабінеті міністрів. Займається великим бізнесом, переважно у сфері металургії, є співвласником корпорації “Індустріальний Союз Донбасу”,  головою спостережної ради ВАТ “Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського та ПАТ “Українська гірничо-металургійна компанія”, до цього працював на заводі “Азовсталь”.

Тарута закінчив Маріупольський металургійний інститут за фахом “інженер-механік” та Донецьку державну академію управління (менеджер зовнішньоекономічної діяльності).

Цей кандидат – прогульник засідань Верховної Ради. А також, фігурант антикорупційних розслідувань: задекларував автівку в 4 рази дешевше за ринкову вартість, захопив 18 га державних земель в “Пущі-Озерній”. ЗМІ звинувачували Таруту в організації несправжніх парламентських слухань щодо корупції в Національному банку у підвалі Конгресу США.

Заставу до ЦВК за Таруту внесли за рахунок коштів партії “Основа”.

Кандидат задекларував 7 квартир. Одна з них знаходиться у Криму. Ще одна квартира у Києві коштує понад 5 млн гривень. Готівкою Тарута зберігає  4,5 млн гривень, 450 тисяч доларів, 560 тисяч євро.

Своїми пріоритетами у зовнішній політиці кандидат Тарута називає відновлення територіальної цілісності України, досягнення стабільної безпеки, захист життя і прав громадян; підтримка й просування інтересів українського бізнесу за кордоном, відновлення дружніх відносин з усіма країнами-сусідами.

Територіальну цілісність України Тарута пропонує відновлювати за допомогою “ефективної дипломатії” та передбачає розміщення миротворчої місії ООН в окупованих районах Донбасу, розгортання діяльності міжнародної тимчасової адміністрації для забезпечення соціально-економічного розвитку регіону та реінтеграції мешканців Донбасу. Повернення Криму до складу України воєнним шляхом кандидати вважає неприйнятним.

Зазначимо, що зараз миротворців ООН для Донбасу блокує Росія. Вона наклала вето на цю операцію. Тож майбутньому Президенту доведеться домовлятися з нею.

Йде у Президенти і Шевченко Олександр Леонідович. Він 1971 року народження, проживає в селі Поляниця Івано-Франківської області. Висувається від політичної партії УКРОП.

Кандидати в Президенти 2019
(Фото: з відкритих джерел)

Шевченко – народний депутат 8-го скликання. Обраний у 2014 році від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”. З 2015 року – позафракційний. Олександр Шевченко – член президії політичної ради партії УКРОП, член бюджетного комітету ВР.

Є головою благодійного фонду “Новий Івано-Франківськ”, до 2014 року був власником гірськолижного комплексу “Буковель”. До цього займався бізнесом, працював менеджером з торгівлі та монтажником радіоапаратури.

Шевченко – прогульник в Івано-Франківській обласній раді 6 скликання, потрапив у список кандидатів на відкликання. Фігурант антикорупційних розслідувань: неодноразове неконкурентне отримання тендеру на ремонт доріг, ймовірно підкуповував виборців поїздками до Буковелі. СБУ проводила масштабні обшуки в офісах компаній Шевченка за підозрою у привласненні коштів Дорожнього фонду України.

Посів 8 місце у рейтингу найзаможніх кандидатів у президенти за статками згідно декларацій за 2017 рік. Заявив, що має власні кошти на заставу у ЦВК, проте очікує також на пожертви від фізичних та юридичних осіб.

Шевченко задекларував декілька земельних ділянок та 6 годинників. У кандидата всього один автомобіль Toyota Sequoia.  Готівкою зберігає 155 тис доларів, дружина Шевченка готівкою має 49 млн гривень.

У своїй програмі Шевченко заявляє, що “завдання президента – відвернути ситуацію від “великої війни”, зміцнити державу”. Сюди варто додати, що цей кандидат у президенти заявляє про плани створити “сильну територіальну оборону“, а також декларує боротьбу за повернення окупованих Росією територій.

Окремим пунктом у планах Шевченка стоїть боротьба за звільнення полонених і військовополонених з Росії.

Нагадаємо, ми підготували серію тестів про те, наскільки добре ви знаєте топ-5 кандидатів у Президенти. Ми зібрали тези з їх програм та декларацій, цікаві факти з життя та оформили це у 10 простих запитань. Перевірити себе можна в знанні Юрія Бойка, Юлії Тимошенко, Володимира Зеленського, Олега Ляшка та Петра Порошенка.

Читайте також:

 


Завантажити ще...