Отримати безоплатну первинну правову допомогу може кожен українець. А ось вторинну допомогу безкоштовно надають не всім. У матеріалі розповідаємо, в чому різниця між видами правової допомоги, хто саме може розраховувати на другий тип і які документи для цього потрібні.
Первинна правова допомога охоплює такі послуги, як надання правової інформації, консультацій та розʼяснень з правових питань. Крім того, вона включає складання заяв та скарг, що не мають процесуального характеру (тобто не стосуються юридичних або судових процедур). Отримати таку допомогу безоплатно можуть усі громадяни України.
Водночас вторинну правову допомогу надають безоплатно лише певним категоріям людей. Вона включає такі послуги:
Отримати вторинну допомогу можуть лише люди, які належать до певних категорій, а саме:
Для отримання первинної правової допомоги не потрібно мати жодних документів.
Щоб отримати безоплатну вторинну правову допомогу, потрібно подати такі документи:
Щоб скористатися безоплатною правничою допомогою, достатньо звернутися до Єдиного контактного центру за телефоном: 0 800 213 103. Якщо ви за кордоном, дзвоніть за цим номером: 044 363 10 41.
Щоб поспілкуватися з юристами письмово, напишіть їм в соцмережах. Повідомлення обробляються у будні з 8:00 до 18:00. Звернутись можна у приватному телеграм-чаті “Безоплатна правова допомога (консультації)”, а також у фейсбуці та інстаграмі.
Також працюють місцеві центри надання безоплатної правової допомоги. Усі адреси центрів можна знайти за цим посиланням.
Раніше ми розповідали, що військовим та ветеранам не мають нараховувати відсотки та пеню на кредити, які вони не погасили під час служби. Це прописано в законі, але не всі установи дотримуються правил. У матеріалі детально роз’яснюємо, що робити, якщо вам продовжують нараховувати відсотки та до кого звертатися по допомогу.