Підтримати
проєкт "Їх убила росія"
Частина з представлених на сторінці проєкту біографій. Скриншот: Вільне радіо

Автори проєкту збирають дані про загиблих внаслідок війни Росії проти України діячів культури з різних джерел, аби створити онлайн книгу пам’яті. Вже вдалося зафіксувати імена 181 людини.

 

Про це пише Радіо свобода, посилаючись на коментар ініціаторів проєкту.

“Ми обʼєднали зусилля громадських і державних інституцій, щоб, зокрема, зібрані нами матеріали поширювали українські та іноземні правозахисники, журналісти, дипломати, політики з адвокаційною метою, розповідаючи світу про талановитих українців, чиє життя забрала Росія, про їхній спадок і про геноцидну війну, яку росіяни ведуть проти нас, нашої культури та ідентичності”, — розповіли автори сайту.

До діячів та діячок культури на сайті “Їх убила Росія: постаті української культури” відносять всіх, хто робив внесок у розвиток української культури: авторів із завершеними та представленими творами, людей, які розбудовували культурні інституції в Україні, для кого культурне поле було основною професійною сферою, а також людей, чия творчість впливала на локальну громаду.

Серед вказаних на сайті 181 діяча культури — історики, фотографи, співаки, друкарі, музиканти, танцюристи, бібліотекарі, викладачі мистецьких дисциплін та представники інших сфер. На кожній зі сторінок, присвяченій загиблому діячеві або діячці, є коротка біографія та фото.

У проєкті вже є сторінка письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула внаслідок тяжких поранень, отриманих після російського ракетного удару по піцерії Ria Lounge.

Ініціатори закликають ділитися інформацією про людей, яких можна додати до книги пам’яті, через електронну пошту:

Нагадаємо, у Краматорську запустили портал, присвячений містянам-захисникам. Там є історії українських захисників, які є або були мешканцями Краматорська. Окрім цього, там доступна інформація щодо, зокрема, види грошової допомоги військовим від Краматорської громади.


Завантажити ще...