З 2020 школам планують доплачувати за досягнення учнів у навчанні


image
Фото з відкритих джерел

Вперше в Україні заклали окремий бюджет на програму “Заможна школа для кращих результатів”. На це на наступний рік хочуть передбачити 3,5 мільярди гривень. Однак остаточно бюджет ще не ухвалили.

 

Про це прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив під час презентації держбюджету на наступний рік.

“Ми будемо оптимізувати мережу шкіл, щоб діти могли навчатися в тій школі, де є кваліфікований учитель по кожному предмету і достатня кількість навчальних матеріалів”, – каже Гончарук.

Крім того, кабінет міністрів планує зменшити кількість шкіл в країні та збільшити витрати на освіту на 16,4 мільярда гривень. Цьогоріч сума становила 145,1 мільярда. Отже, попередньо, в 2020 на школи піде  161,5 млрд грн. 

Також проект закону передбачає щорічну грошову підтримку – для майже 74 тисяч молодих вчителів. На них пропонують виділити по 21 тис гривень. 

Поки кабмін розглядає лише попередню версію бюджету. Після доробок його мають ухвалити, і віддати на підпис главі ВР та президенту.

Зазначимо, дві школи в Іллінівській і Шахівській ОТГ на Донеччині ще з 2018 року хочуть закрити через надто великі витрати на їх утримання. 

Детальніше про Іллінівську ОТГ читайте в нашому матеріалі: Село “без дідів”, віслючка-блогерка та туристичні красоти.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України зменшив фінансування деяких проектів Донецької області майже на 100 мільйонів гривень. Ці кошти планували витратити на відновлення і реконструкцію кількох водоводів в області, ремонт школи в Лиманській ОТГ та інше. Кошти забрали через ризик не засвоїти їх в цьому році.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: