Підтримати
КПВВ Станиця Луганська
Фото: БФ "Право на захист"

Понад тисяча людей вже пройшла тут до 11-ї ранку в бік тимчасово окупованого Луганська або на підконтрольну територію. З цього дня на КПВВ відновили вимогу самоізоляції, але тепер обмежень не буде для вакцинованих. 

Про це Вільному радіо розповів речник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб. 

Ситуація на КПВВ “Станиця Луганська”

“Станом на 11:00 на КПВВ “Станиця Луганська” до тимчасово окупованої території прослідували 741 людина, а у бік підконтрольної території – 322. Зазначу, всі контрольно-пропускні пункти на Донеччині й Луганщині відкриті з 08:00 й до 16:00, але фактично пропускні операції відбуваються лише на цьому”, – повідомляє речник прикордонників. 

Карантинні вимоги знову посилили

Зазначимо, відсьогодні для того аби невакцинованим від коронавірусу пройти через лінію розмежування, необхідно знову встановлювати мобільний додаток “Вдома” та йти на самоізоляцію на 10 днів. 

“Громадяни, які прибувають з ТОТ, підлягають самоізоляції. Але є перелік категорій громадян, на яких ці заходи не розповсюджуються. Серед них:

    • діти до 18 років,
    • здобувачі освіти чи вступники у заклади освіти на контрольованій урядом території,
    • ті, хто їде складати ЗНО,
    • людина, яка їх супроводжує,
    • громадяни, які їдуть на контрольовану територію для щеплення від COVID-19 (з відповідними підтверджуючими документами) або вже отримали першу дозу, або вже пройшли повний курс вакцинування.

Всім іншим необхідно буде самоізолюватися на 10 днів під контролем мобільного додатку “Вдома”, – пояснює як функціонуватимуть карантинні обмеження на КПВВ Ігор Лизогуб.

А якщо людина прибула з країни зі значним поширенням нових агресивних штамів (Росія, Індія), в яких вона перебувала близько 2 тижнів, тоді самоізоляція довша – 14 днів.


Читайте також:
В Красногорівці снаряд прилетів в житловий будинок, поранений місцевий (ФОТО)

Проте, як це було й раніше, якщо після проходження КПВВ людина отримує негативний ПЛР- чи експрес-тест на коронавірус, – самоізоляції для неї припиняється.

“Тобто якщо людина не входить до переліку зазначених категорій, які звільняються від самоізоляції, то під час перетину КПВВ він/вона встановлює та активує мобільний додаток “Вдома”, проходить на контрольовану територію, звертається до персоналу, який робить експрес-тестування на COVID-19. Якщо тест негативний, самоізоляція в цьому додатку припиняється”, – пояснює Ігор Лизогуб.

А якщо людина належить до однієї з категорій, вказаних вище, то вони без встановлення додатку прямують на контрольовану територію.

Зазначимо, для того, аби довести факт вакцинації, потрібно буде показати документ про вакцинацію однією з визнаних ВООЗ вакциною. Але російських “Супутника V” чи “Супутника Лайт” у цьому переліку немає. 

Якщо ж людина з якоїсь причини не зможе встановити мобільний додаток для самоізоляції “Вдома”, їй доведеться їхати на обсервацію на той самий період.

Більш детально про те як працюватимуть за цими правилами, дізнавайтесь в матеріалі Невакцинованим на КПВВ знову треба буде робити тест на коронавірус або ізолюватися


[banner_roz4]

 

По буднях тут чергують монітори благодійного фонду “Право на захист”, які спостерігають за перетином та допомагають людям. В тому числі у випадку, коли є труднощі з електронними перепустками.  

В середу, 4 серпня, до правозахисників звернулися 37 таких людей, з них 25 громадянам вдалось оформити електронну перепустку екстренно, впродовж дня. Тобто такі люди мали поважні причини для перетину. 

“Серед них був чоловік, прописаний на окупованій території, але мешкає у підконтрольному уряду районі. Він їхав на похорон до брата, але вже на КПВВ виявилось: електронний дозвіл ще в обробці. Ми відправили його документи (які підтверджують факт смерті родича) на розгляд до координаційної групи СБУ, і до кінця дня перепустку для нього оформили. Чоловік пройшов у так звану “ЛНР”, — розповідає моніторка благодійників. 


Читайте також:
Декомунізація завершена: у прифронтовому Зайцевому перейменували останні 7 вулиць


Коли відкриють всі КПВВ

Перетин через 6 інших контрольно-пропускних пунктів блокували представники окупаційних адміністрацій ОРДЛО, не пропускаючи людей через контрольовані ними блокпости. Мова про КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині та “Майорське”, “Гнутове”, “Мар’їнка” та “Новотроїцьке” на Донеччині. 

Щоправда, через КПВВ “Новотроїцьке” все ж можна проїхати двічі на тиждень, щоп’ятниці та щопонеділка: саме в ці дні представники незаконних збройних формувань пропускають людей через блокпост “Оленівка”. Тобто наступного разу тут ймовірно пропускатимуть 6 серпня, у п’ятницю.

Читайте також:


Завантажити ще...