Кабінет міністрів України вже офіційно запровадив раніше анонсовані посилені обмеження на час карантину. Тепер на вулиці не можна ходити більш ніж по 2 людей, бути без маски та документів тощо.
Рішення ввести додаткові посилені обмеження на момент карантину підтримав Уряд. Дані про це вже опублікували на сайті Кабміну.
“Обмеження, яке буде працювати як розірвання ланцюжку захворювання — ми прийняли постанову, якою забороняється ходити по вулиці понад 2 осіб, крім осіб, які супроводжують дітей. Хоча погода закликає бути на природі, але уряд закликає утриматись від шашликів і прогулянок у парках від масових місць відпочинків, на найближчі 3-4 тижні. Це насправді допоможе нам уникнути тієї ситуації, яка є в інших країнах, де хвороба поширюється гіперболічно з фатальними наслідками”, — розповідає у своєму відеозверненні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також, на всій території України громадяни мають ходити по вулицях в масках та з документами, що посвідчують особу.
Заборонено самовільно тікати з обсервації, а також відвідувати заклади соцзахисту та інші подібні установи. Крім того, діти віком до 14 років не можуть виходити з дому без супроводу батьків.
Згідно з пунктом 4 постанови, на обов’язкову самоізоляцію мають піти люди старше 60-років (крім тих, хто має службову необхідність). Вони мають дистанційно повідомити своєму сімейному лікарю про стан свого здоров’я і сидіти вдома.
Додамо, на період карантину лікарні проводитимуть госпіталізацію і операції тільки в термінових та невідкладних випадках.
Такі обмеження почнуть діяти вже з понеділка, 6 квітня. До кінця карантину поліція буде патрулювати громадські місця в посиленому режимі.
Зазначимо, громадське місце — це місця, до яких безперешкодно може потрапити будь-яка людина. До громадського місця можна віднести під’їзди (в тому числі ліфти), двори багатоквартирних будинків, звичайні вулиці, переходи, громадський транспорт, магазини, аптеки, парки, сквери тощо.
Денис Шмигаль також зазначає, що деякі кордони все ж будуть працювати.
“З метою забезпечення і убезпечення здоров’я українців, ми продовжуємо захист наших кордонів. Залишиться лише 21 пункт пропуску. Також вводиться обов’язкова обсервація всіх без виключення, хто прибуває на територію України”, — додає Шмигаль.
Обов’язкова обсервація і для тих, хто отримає дозвіл приїхати з ОРДЛО.
Очільник Уряду зазначає, що такі обмеження працюватимуть щонайменше до кінця квітня. Якщо в країні кількість хворих буде зменшуватись, то Кабмін почне послаблювати карантин, однак за словами Шмигаля, це робитимуть в три етапи:
Водночас, обмеження на прогулянки, масові заходи та інші карантинні обмеження будуть працювати. Також, для студентів і школярів карантин можуть продовжувати і надалі.
Нагадаємо, на всій території України до 24 квітня ввели карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.
Також закрили всі заклади харчування (крім доставки), магазини, підприємства, крім тих, які продають харчові продукти, ліки та товари, які забезпечують життєдіяльність населення.
1 квітня в уряді оголосили про намір посилити карантинні обмеження. Так, посадовці хочуть заборонити з’являтись у громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора, ходити в парках і скверах, а також гуляти в компанії з понад двох людей.
Додатково Україна закрила кордони. Авіарейси та потяги з країни та в країну скасували до 24 квітня. Залізницю закрили і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. В деяких містах не працює і громадський транспорт. Там, де він є, в салоні має бути не більше 10 людей.
Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської області. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.
Учні четвертого та дев’ятого класів цього року не будуть складати ДПА. Коли випускники писатимуть ЗНО, поки невідомо – іспити перенесли на невизначений термін. А в лікарнях Донецької області кілька тижнів не можна відвідувати хворих.
Він передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.
Читайте також: