Депутатський корпус Часовоярської міськради зібрався на вулиці, щоб провести позачергову сесію. Депутати голосували за заходи для боротьби з коронавірусом та виділили на це гроші з бюджету. Що робитимуть в місті та скільки це коштуватиме, читайте в матеріалі.
Позачергова сесія просто неба пройшла вранці 2 квітня. Голосувати зібрались 20 депутатів.
“Я пропонував спочатку: або вулиця, або зал. В нашому депутатському корпусі вистачає дорослих людей, тому було приняте рішення провести на вулиці”, — розповідає очільник Часів Яру Сергій Чаус.
Позачергову сесію зібрали, щоб обговорити план дій на час епідемії коронавірусу, та визначити відповідальних.
“Ми визначили які саме заходи будуть проводитись: це дезинфекція міста попереджувальна на початку, заклали на це гроші, будемо закуповувати обладнання для працівників, які повинні бути захищені. Виділили гроші на закупівлю засобів для дезинфекції”, — зазначає Чаус.
Тож, комунальники будуть проводити дезинфекцію вулиць, скверів, парків, дитячих майданчиків, автобусних зупинок, а також обробляти 310 під’їздів. На це з бюджету міста заклали понад 198 тисяч гривень.
Крім того, запланували купити засоби індивідуального захисту для комунальників, які будуть займатись можливими похованнями людей з COVID-19. На це з міського бюджету виділяють ще 99 тисяч 840 гривень.
Нагадаємо, на всій території України 24 квітня ввели карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей. Однак, такі заборони не діють для органів державної влади, адже вони забезпечують життєдіяльність і функціонування міста, села, селища тощо. Попри дозвіл на проведення сесій, чергову сесію Бахмутської міськради у березні скасували.
1 квітня в уряді оголосили про намір посилити карантинні обмеження. Так, посадовці хочуть заборонити з’являтись у громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора, ходити в парках і скверах, а також гуляти в компанії з понад двох людей.
Додатково Україна закрила кордони. Авіарейси та потяги з країни та в країну скасували до 24 квітня. Залізницю закрили і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. В деяких містах не працює і громадський транспорт. Там, де він є, в салоні має бути не більше 10 людей.
Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської області. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.
Учні четвертого та дев’ятого класів цього року не будуть складати ДПА. Коли випускники писатимуть ЗНО, поки невідомо – іспити перенесли на невизначений термін. А в лікарнях Донецької області кілька тижнів не можна відвідувати хворих.
Він передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.
Читайте також: