Підтримати
Як родина з Курахівки відновила свій бізнес в евакуаці
Сергій та Інна Величко. Фото: надане Донецькою обласною службою зайнятості

До відкритого вторгнення Сергій та Інна Величко мали продуктовий магазин “Гастрономчик” у селищі Курахівка. Втім, через війну бізнес довелося призупинити, працівників звільнити, а родині — переїхати до Кам’янського. Як вони облаштовувалися на новому місці — читайте далі. 

Історію родини Величків Вільному Радіо розповіли у Донецькій обласній службі зайнятості. 

Сергій та Інна мали родинний бізнес у селищі Курахівка Покровського району — невеличкий магазин “Гастрономчик”. Кажуть: місцеві знали, що там завжди можна було придбати свіжі продукти за доступними цінами. 

Підприємці співпрацювали зі службою зайнятості — шукали кваліфікованих працівників та користувалися компенсаційними програмами підтримки. Однак через відкрите вторгнення бізнес Величків довелося закрити, персонал звільнити, а родині — переїхати. 

Подружжя евакуювалося до Кам’янського на Дніпропетровщині, де почали придивлятися до місцевого ринку. Розповідають, що вагалися, чи варто відновлювати справу. У цей же період знову звернулися до служби зайнятості по допомогу. 

“Ми були поряд: надавали консультації, запрошували на інформаційні вебінари, проводили зустрічі та знайомили з програмами підтримки для підприємців”, — кажуть фахівці. 

Зрештою Інна та Сергій наважилися знову відкрити продуктовий маркет на новому місці. Їм вдалося знайти приміщення, облаштувати магазин та почали шукати новий персонал. З цим, кажуть у службі, родині Величків також допомогли — через рекрутерів знайшли першу продавчиню, а згодом й другу — переселенку Ірину. 

Як родина з Курахівки відновила свій бізнес в евакуації
Магазин подружжя Величків. Фото: надане Донецькою обласною службою зайнятості

Жінка попередньо пройшла навчання на курсах підвищення кваліфікації у Полтавському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ. А згодом пішла на стажування до Величків та отримала роботу. 

“Роботодавець, своєю чергою, отримав фінансову підтримку від держави за працевлаштування ВПО. Наразі підприємці Сергій та Інна вже планують подальший розвиток свого бізнесу. Їх приклад — це не лише історія про відновлення, а й про силу співпраці, ефективну державну підтримку та віру у власні сили”, — резюмують у службі зайнятості. 

Як родина з Курахівки відновила свій бізнес в евакуаці
Магазин подружжя Величків. Фото: надане Донецькою обласною службою зайнятості

У відомсті закликають звертатися охочих отримати підтримку у відновленні бізнесу або ж допомогти в пошуку роботи — за цим посиланням

Також можна подзвонити до Донецького обласного центру зайнятості за цим номером телефону: 0-800-33-61-67.

Нагадаємо, журналістка Вільного Радіо відвідала Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості — один із восьми центрів на території України. Вона дізналася, на яких умовах там здобувають освіту жителі Донеччини.


Завантажити ще...