Підтримати
З осені під Костянтинівкою проводитимуть безкоштовні сеанси іпотерапії для дітей з ДЦП
Любов Лисакова - ліворуч. Фото з відкритих джерел

Нещодавно у селі під Костянтинівкою відкрився кінний двір. Його організували переселенка з Донецька та місцева мешканка. Вже восени тут можна буде не лише повчитися верховій їзді, а й записатися на сеанс цілющого спілкування з конем.

Про це Вільному радіо розповіла авторка ініціативи Любов Лисакова.

Жінка розповідає: до війни вона 20 років займалася верховою їздою. В обласному центрі реабілітації дітей з церебральним паралічем регулярно влаштовували сеанси іпотерапії, і Любов приводила туди своїх підопічних.

До Костянтинівки жінка переїхала, коли на сході почались бойові дії. Улюблену справу довелось полишити. Але одного разу в парку вона побачила, як хлопець катає людей на коні. В нього Любов дізналася, що у Предтечиному є невелика стайня на двох коней. Коли вона приїхала до села, фермери розповіли, що завели скакунів для себе. Однак на їхнє утримання йде забагато коштів, тому тварин доведеться комусь віддати. Любов вирішила взяти ініціативу на себе й перетворити захоплення на бізнес. З облаштуванням кінного клубу та закупівлею необхідних речей допомогли місцеві меценати. Зараз до села приїздять охочі спробувати себе в якості вершника.

З середини вересня у кінному клубі почнуть займатися з дітьми з проблемами опорно-рухового апарату.

“Ми хочемо влаштовувати благодійні дні, щоб привозили хворих дітей. Будемо виділяти хоча б годину-дві на день двічі на тиждень. Дітям з ДЦП важко ходити, а коли вони садяться на коня, рух стегон повторює хід коня, і в такий спосіб розвивається рухова система. На додачу, саме спілкування з кіньми для дітей корисне”, – розповідає Любов.

З осені під Костянтинівкою проводитимуть безкоштовні сеанси іпотерапії для дітей з ДЦП

У її практиці вже було багато прикладів, коли іпотерапія приносила відчутний ефект.

“У Донецьку дівчинка з ДЦП ходила на сеанси. Спочатку в неї були слабкі зігнуті руки, їй було важко сидіти на коні. З часом вона потроху вчилася керувати конем, почали кріпнути руки. А потім вона вже навіть їздила галопом”, – каже жінка.

Зараз у клубі троє вихованців: жеребець Жвавий, кобила Аза та лоша Малюк. Але для роботи з маленькими пацієнтами підійде лише Жвавий – кобила от-от народить, а лошаті лише рік.

Поки що потік клієнтів не такий великий, як хотілося б, зізнається Любов.

“Зараз людей зовсім мало, грошей вистачає лише щоб запастися кормами на зиму. На одного коня на день йде приблизно 5 кг вівса. Один кілограм коштує 8 грн. Також кінь щодня з’їдає тюк сіна, це ще 35-40 грн за минулорічними цінами. Всі свої гроші ми вкладаємо в утримання коней. В плюс нічого не йде, поки працюємо тільки в мінус”, – говорить жінка.

Любов додає: влітку з годуванням простіше. Коням дають яблука, виводять на пасовище, де вони їдять траву. Взимку ж без клієнтів буде важче, але на кінному дворі вже почали заготовляти запаси.

Записатися на кінну прогулянку або дізнатися про старт занять з іпотерапії ви можете за номером 099 080 33 10 — Любов.

Читайте також:


Завантажити ще...