Підтримати
На компенсацію за неотриманий "пакунок малюка" не можна придбати навіть половину речей з "бебі-боксу"
Фото з відкритих джерел

Ті ж, кому виплатили компенсацію за неотриманий “бебі-бокс”, зможуть на ці кошти придбати лише половину з речей пакунка. 

 

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати. 

В оприлюдненому звіті йдеться, що розмір грошової компенсації вартості “пакунку малюка” складає 5 тис. грн. Цих грошей недостатньо для самостійного придбання батьками немовлят повного переліку товарів, які входять до “бебі-боксу”. Якщо батьки немовлят самостійно купуватимуть аналогічні речі у роздріб, вартість пакунку фактично збільшується з 5 тис. грн до 9 тис. грн.

З 2018 по 2020 рік вміст “пакунку малюка” чотири рази змінювався − асортимент розширили з 25 до 35 найменувань, а кількість предметів з 30 до 91 одиниці. При цьому перелік товарів не є вичерпним. Наприклад, в ньому відсутній теплий дитячий одяг.

Аудит Рахункової палати також виявив, що 124 тисячі батьків, діти яких народились у зазначений період, взагалі не отримали “пакунок малюка” або виплат грошової компенсації з держбюджету. Ще майже 15 тисяч сімей в Донецькій області отримували грошову компенсацію у розмірі 3250 грн коштом обласного, а не державного бюджету.

Зазначимо, компенсація за неотриманий “пакунок малюка” виплачується на спеціальну картку ПриватБанку. Витратити ці гроші можна тільки в конкретних магазинах та на певний перелік речей. Список магазинів, де в Бахмуті, Соледарі, Торецьку та прилеглих містах можна розрахуватися компенсацією за “пакунок малюка” читайте за посиланням

У рахунковій палаті додали, що з початку 2021 року не отримали допомогу понад 90 тисяч сімей, діти яких народилися протягом січня-квітня цього року. Це трапилось через те, що станом на травень 2021 року “пакунки малюка” ще не закупили. На думку аудиторів, це свідчить про неефективне використання бюджетних коштів і порушення прав отримувачів допомоги.

Нагадаємо, пакунок малюка має містити предмети, необхідні для дитини в перші дні життя. Це підгузки, гігієнічні засоби, трохи одягу, пелюшки та інше. Купувати “бебі-бокси” мала місцева влада коштом державної субвенції. Журналісти ж дізналися, що насправді вартість такого “бебі-боксу” 2,7 – 3 тисячі гривень. Через корупційні ризики у 2019 році Донецька область відмовилась від участі у проєкті. Влітку наступного року стало відомо, що батькам, які не отримали пакунки, компенсують їхню вартість.

Читайте також: 


Завантажити ще...