Підтримати
З Шахового вивезли всіх дітей, у Торецькому залишаються 7: яка ситуація з евакуацією
Евакуація дітей з Донецької області. Ілюстративне фото: Національна поліція

Станом на 8 травня 2025-го Шахове покинули усі родини з дітьми, однак у Торецькому поки залишаються семеро неповнолітніх. Ці населені пункти належать до зони примусової евакуації. Яка загальна ситуація з цим у громаді — читайте далі. 

Про це у коментарі журналістам Вільного Радіо розповів очільник Шахівської СВА Сергій Сажко. 

Зі слів очільника, на початку травня 2025-го у Шахівській громаді розпочався черговий етап примусової евакуації дітей — їх мали евакуювати з батьками або ж законними представниками.

Зокрема, йшлося про ще два населених пункти — Шахове та Торецьке, де загалом мешкали 77 неповнолітніх. Однак нині практично всю малечу вивезли — з Шахового повністю, а в Торецькому поки залишаються семеро. 

“Не встигаємо відпрацьовувати, але думаю день-два й ми це питання закриємо. Як було по двох старостинських округах — Володимирівці та Заповідного, де почали раніше. Встигли до масованих обстрілів, бо зараз туди практично не заїхати”, — каже Сажко. 

Крім того, у громаді фіксували поодинокі випадки повернення сімей з малечою. Зокрема, одна з багатодітних родин вирішила знову поїхати у Заповідне, але у той день селище потрапило під російські удари — вирішили знову евакуюватися, уточнив посадовець. 

Ще один випадок, зі слів Сергія Сажка, був тиждень тому. Родичі з підлітком вирішили повернутися по речі — потрапили під удар FPV-дрона. Усі залишилися живі, однак юнак дістав поранень.

“Цей хлопець обгорів, зараз на стаціонарному лікуванні. Це ті питання, які я завжди підіймав: вам потрібні речі — приїдьте заберіть, але не тягніть дітей із собою”, — наголосив Сажко. 

Водночас більшість родин обирають локацію для мешкання, яку пропонує місцева влада. Подекуди винаймають житло самостійно, однак з розселенням надають й підтримку партнери громади та влада областей. 

“Хто виїздить самостійно, кого “Білі Янголи” привозять на шелтери. Тобто, де вибирають — туди їх і везуть, це централізовано. Везуть в осередки у Добропіллі, Дружківці або в Павлоград”, — розповів начальник Шахівської СВА. 

Він уточнив, що охочі евакуюватися через осередок на Дніпропетровщині надають додаткову одноразову підтримку — 10 800 гривень від благодійників. Ще дві тисячі гривень — від держави. 

Нагадаємо, протягом одного з половиною тижня у Шахівській громаді щодня фіксують посилення російських обстрілів. Загарбники атакують не лише військову, а й цивільну техніку, зокрема екскаватори. Та, хоч бойових дій на території громади ще немає, залишатися там все менш безпечно.


Завантажити ще...