За віруваннями, на Стрітення зима зустрічається з весною — як кажуть у народі, лютий до березня в гості приїжджає. Раніше цей день відзначали 15 лютого, а за новим календарем — на 13 днів раніше. Та у дніпровському хабі допомоги бахмутянам кажуть: головне не дата, а подія. Тож свято зустрічі весни для дітлахів організували у зручний для всіх день.
На заході побували й журналісти Вільного радіо.
Заспівали веснянки та провели зиму — так відкрили свято весни у Дніпровському хабі допомоги бахмутянам.
Пластилін, серветки, нитки та інструменти для творчості — таке приладдя на столах юних бахмутян. Цього дня окрім ігор і танців, на дітлахів чекав ще й майстерклас.
“Сьогодні у нас маленьке свято Стрітення. Ми співаємо, граємо та займаємося творчістю: робимо символічних пташок і мотанку-веснянку, яка допоможе нам зустріти весну”, — розповіла заступниця директора мистецької школи №1 у Бахмуті Оксана Вороненко, яка проводила майстерклас.
Дві “ковбаски” з пластиліну, кілька вправних рухів — і пташка майже готова. За традиціями, саме такі, у формі жайворонків, на Стрітення випікають булочки. Це — символ весни.
А от мотанок робили зі звичайних серветок та ниток. Подібні з давніх давен роблять як обереги.
“Найбільше мені сподобалося робити мотанку. А ще ми робили пташку. Я їх заберу додому та поставлю на вікні для краси”, — розповідає бахмутянка Ліза.
На завершення усіх гостей свята пригостили булочками у формі жайворонків.
Подібні зустрічі у дніпровському центрі допомоги бахмутянам проводять щосуботи. Дітлахи діляться: це можливість весело провести час та зустрітись із друзями. А більшість приходить сюди вже не вперше.
“Я сюди вже приходила і раніше, ми тут розмовляли і грали в ігри. Дуже цікаво, приходьте”, — кличе бахмутянка Софія.
У гуманітарному хабі кажуть: усі подібні події анонсують у телеграм-каналі. Долучитися до дитячих заходів може кожен охочий.