Підтримати
Ще діюча Вуглегірська ТЕС у 2021 році. Фото: Вільне радіо
Ще діюча Вуглегірська ТЕС у 2021 році. Фото: Вільне радіо

Комунальники тимчасово окупованого Світлодарська розробили графік водопостачання, згідно з яким жителям подаватимуть воду по 5 годин на день. До відкритої війни вода у місті була цілодобово.

 

Про новий “регулярний графік водопостачання” повідомили представники окупаційної влади Світлодарська.

Відтепер жителі тимчасово окупованого міста зможуть отримувати холодну воду з кранів протягом двох годин вранці та трьох — ввечері: з 6:00 до 8:00 та з 18:00 до 21:00 відповідно. Втім, кремлівські ставленики попередили, що графік може змінитися, та пообіцяли попереджати про це завчасно.

У коментарі для Вільного радіо жителька тимчасово окупованого Світлодарська, яка зараз живе в евакуації, розповіла, що до повномасштабного вторгнення російських окупантів ніяких графіків подачі води у місті не існувало. Водопостачання було доступним цілодобово і призупинялося лише під час ремонтних робіт.

Світлодарська окупаційна адміністрація
Повідомлення окупаційної адміністрації. Скриншот: Вільне радіо

Для довідки:
З міркувань безпеки ми не розкриваємо ім’я співрозмовників з тимчасово окупованих територій.

“До [відкритої] війни питну воду Світлодарськ отримував завдяки каналу Сіверський Донець — Донбас, а побутову — з Вуглегірської ТЕС. Тепер їм (окупаційній владі, — ред.) довелося відкрити законсервовані джерела [теплоелектростанції], які не використовувалися роками через низьку якість води”, — розповіла евакуйована жителька Світлодарська.

“Джерела (які розконсервувала окупаційна влада, — ред.) використовували, поки не під’єдналися до водокачки каналу Сіверський Донець — Донбас у Курдюмівці. Вода цих джерел занадто насичена солями та осадом, її не можна пити. Питну воду у Світлодарськ зараз привозять з інших населених пунктів, але небагато”, — додала співрозмовниця Вільного радіо.

Зазначимо, до повномасштабного вторгнення у кранах жителів Світлодарська була не лише холодна, а й гаряча вода. Вуглегірська ТЕС, яка була містоутворюючим підприємством, постачала містян опаленням та централізованою гарячою водою.

Нагадаємо, повномасштабне вторгнення російських окупантів унеможливило контроль за якістю води в каналі Сіверський Донець — Донбас. У спецпроєкті журналісти Вільного радіо розповіли, яке значення штучна водойма має для населених пунктів Донеччини та як бойові дії її знищують.


Завантажити ще...