В минулому році швидка допомога майже 300 разів виїжджала по виклику на пункти перетину лінії розмежування. Зазвичай людям ставало погано в черзі. Так, 27 людей швидкої не дочекались і померли на місці. В чому причина смертей, та на якому КПВВ більше вмирають люди читайте далі.
За минулий рік на контрольних пунктах в’їзду-виїзду Донеччини та Луганщини померли 27 людей. Більшість з них були літніми людьми. Про це в коментарі Вільному радіо розповів представник уповноваженої з прав людини Верховної Ради України Павло Лисянський.
“Люди похилого віку переходять КПВВ. В когось вже вік. Також впливають і погодні умови: влітку спекотно, взимку холодно. Хтось перехвилювався”, — розповів Вільному радіо представник омбудсмена з прав людини Павло Лисянський.
Правозахисник зазначив, що частіше люди вмирали через проблеми з серцем. Але через те, що люди вмирають і на непідконтрольній території, то іноді причини смерті підконтрольні бойовикам установи не повідомляють.
(Фото: Вільне радіо/ КПВВ “Майорське”)
Павло Лисянський також додав, що впливають і великі черги з боку окупованої території, а також стресові ситуації.
“В нас модернізація КПВВ була. І пропускна здібність більше, а з тієї сторони звісно люди більше стоять”, — зазначив Павло Лисянський.
Так, більше людей вмирають все ж при переході пункту пропуску на Луганщині. За 2019 рік там зафіксували 12 смертей. При перетині КПВВ “Майорськ” в минулому році померли 5 людей, “Гнутового” — 2 людини, “Новотроїцького” — 3, та при перетині пункту пропуску “Мар’їнка” — 5 людей.
Павло Лисянський зазначив, що ще однією проблемою смертності на КПВВ є недостатньо швидке надання медичної допомоги.
“Швидка допомога в 2019 році виїжджала 290 разів. Це практично щодня. А пункти екстреної швидкої медичної допомоги могли б врятувати життя людині та надавати їм якіснішу допомогу”, — зазначив Лисянський.
Тож, правозахисник вкотре звернувся до очільника Донецької області з проханням розглянути можливість зробити постійне чергування швидкої на КПВВ.
(Фото: Вільне радіо/ КПВВ “Майорське”)
Нагадаємо, на початку 2019 року представник уповноваженого з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський звернувся до прокуратури з вимогою розслідувати смерті на КПВВ “Майорське”. Прокуратура відкрила відповідне кримінальне провадження.
Крім того, журналісти Вільного радіо писали про механізм, що роблять прикордонники на КПВВ, коли вмирає людина.
Читайте також: