Це, визнають NYT, максимально консервативна оцінка з усіх можливих. Після закінчення війни кількість знищених будівель може виявитися значно більшою.
Відповідні підрахунки опублікувало американське видання The New York Times.
Журналісти видання The New York Times стверджують, що з лютого 2022-го по грудень 2023-го російські окупанти знищили близько 210 тис. будівель в Україні. Переважна більшість з них була розташована в районі лінії фронту довжиною майже в 1300 км, яка склалася під час повномасштабного вторгнення.
До такого висновку видання прийшло після ретельного аналізу актуальних супутникових знімків України, що проводився спільно з ученими. У NYT вважають, що найбільших руйнувань зазнав Маріуполь, в якому майже три місяці тривали бої в повній облозі.
Серед інших українських міст, які зазнали значних ушкоджень від російської агресії з 2022-го, — Харків, Марʼїнка, Рубіжне, Бахмут, Ірпінь, Запоріжжя, Оріхів, Херсон, Нова Каховка, Олешки, порти Рені та Ізмаїл. Від далекобійних ударів загарбників також зазнали масштабних руйнувань Київ, Дніпро, Одеса та Чернігів, додають журналісти.
У NYT вважають, що українські атаки по тимчасово окупованих Криму та Донецьку також спричиняють руйнування будівель, однак вони незрівнянно менші, ніж наслідки російських атак.
“Не завжди можна визначити, яка сторона відповідальна за знищення будівель, однак зафіксовані на підконтрольній Росії території бліднуть у порівнянні з тим, що відбувається на українській стороні”, — додають у NYT.
Також, згідно з підрахунками журналістів The New York Times, в Україні вже зруйновані понад 900 шкіл, медзакладів та церков. Вони перебувають під захистом Женевських конвенцій, тому атаки по цих об’єктах вважаються воєнними злочинами. Знищені як мінімум 106 лікарень та клінік, 109 релігійних об’єктів та 708 навчальних закладів.
Нагадаємо, Італія передасть Україні другий комплекс ППО SAMP/T, який називають аналогом Patriot. Він може знищувати аеродинамічні цілі на відстані в 100 км та на висоті у 25 км.