Підтримати
домашнє насильство
Фото з вільних джерел

Від початку року поліцейські Донеччини отримали майже 8 тис повідомлень про домашнє насильство, з них понад 3 тис — тільки за березень. Як захиститися від домашнього насильства читайте в матеріалі.

 

Кількість зафіксованих поліцією Донеччини випадків агресії до близьких зросла саме під час карантину.

“Кількість випадків домашнього насильства зросла на 10 відсотків”,  — каже про цей період речниця Бахмутського відділу поліції Катерина Савранська.

Юристка Оксана Болотюк пояснює це вимушеним тривалим перебуванням людей в тісних оселях в стресовій ситуації. Вона допомагає жертвам насилля з оформленням скарг, тож зараз посилено моніторить ситуацію.

“Люди перебувають постійно вдома, знаходяться разом, і якщо житлова площа не дозволяє кожному мати окрему кімнату, то часто будуть виникати конфлікти, які можуть викликати домашнє насильство”, — каже Болотюк.

Зазначимо, за березень поліцейські склали 800 протоколів про адміністративне правопорушення за ст. 173-2 “Вчинення домашнього насильства” та відкрили 43 кримінальні справи щодо кривдників. На лаві підсудних опинився і один з мешканців Бахмута, який неодноразово тиранив свою літню матір. До цього правоохоронці склали на нього вже 5 протоколів. Тепер покарання йому обиратиме суддя. Також в Покровську нещодавно засудили чоловіка, який погрожував фізичною розправою своїй колишній дружині.

Крім того, в березні правоохоронці склали 99 термінових заборонних приписів. Такі приписи зобов’язують кривдників залишити помешкання постраждалої людини, забороняють вхід до її житла чи взагалі будь-які контакти з нею. 

Оксана Болотюк зазначає, що не треба чекати роки та збирати стоси паперів, і зараз захиститися від домашнього кривдника набагато простіше.

“Терміновий заборонний припис є  — вже його можна показувати в суді, щоб винесли обмежувальний припис. Звернення в поліцію та відповіді також докладаємо. Якщо свідки є, також додаємо показання свідків. І вже є електронні докази  — відео фізичного насильства з камер відеоспостереження на вулиці”, — пояснює юристка.

Для довідки:
Терміновий заборонний припис діє лише впродовж 10 днів. Аби винести обмежувальний припис на більш тривалий час, жертва домашнього насильства має звернутись до суду. Таку заяву суд мусить розглянути впродовж 72 годин. Суд може на 1-6 місяців заборонити кривднику перебувати в місці спільного проживання, обмежити спілкування з постраждалою, заборонити наближатися на визначену відстань до місця проживання, навчання або роботи постраждалої людини та розшукувати її, а також будь-яким чином контактувати з жертвою домашнього насильства.
 

В окремих випадках поліцейські відвозять жертву домашнього насильства в соціальний центр (шелтер), де є все необхідне для тимчасового притулку. Найближчий такий, на 6 місць знаходиться у Слов’янську

Що загрожує кривдникам?

Якщо кривдник не завдав тілесних ушкоджень, а знущався психологічно чи порушив вимоги термінового заборонного припису, то сплатить штраф до 340 грн або відпрацює до 40 годин громадських робіт. Якщо це вже не перший адмінпротокол за цією статтею впродовж року, то доведеться сплатити штраф до 680 грн, відпрацьовувати до 60 годин громадських робіт або відбути адмінарешт до 15 діб.

Кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства  передбачає до 2 років позбавлення волі.

Що робити, якщо відносно вас скоїли  домашнє насильство?

  • Подзвонити на урядову “гарячу лінію” 1547. Оператор має надати психологічну допомогу, проконсультувати, розповісти що робити, куди звернутись у випадку загрози, а також в разі необхідності перенаправити звернення до компетентних служб.
  • Викликати поліцію за телефоном 102.

Поліцейські радять не замовчувати випадки домашнього насильства та своєчасно повідомляти їм, аби запобігти наслідкам.

Читайте також:


Завантажити ще...