Упродовж повномасштабної війни 380 жителів Донеччини та Луганщини отримали підозру за співпрацю з Росією. Від чого залежить суворість покарання колаборантів і коригувальників — розповідаємо далі.
Протягом повномасштабного вторгнення російської армії слідчі України відкрили 380 кримінальних справ на жителів Донеччини та Луганщини, які могли співпрацювати з країною-агресоркою. Про це на брифінгу повідомила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.
130 з них підозрюють у передачі інформації Росії, у тому числі — локації розміщення техніки та військових ЗСУ, а також цивільних об’єктів. 37 справ слідчі вже передали до суду.
250 підозр повідомили ймовірним колаборантам, які співпрацювали з окупаційною владою на Донеччині та Луганщині. 115 проваджень вже розглядають у судах.
До кожного випадку колабораціонізму СБУ підходить індивідуально. Тож суворість покарання залежатиме від посади та дій обвинуваченого, додалала Галина Прищепа.
“Стаття 111 з позначкою 1 — це колабораційна діяльність. Вона передбачає дуже багато частин. Наприклад, якщо людина займала посаду охоронця або комунальника, скоріше за все, це частина 2. Вона не передбачає тримання під вартою, а тільки умовний строк ув’язнення. <…> Ми дуже ретельно перевіряємо усю інформацію, співпрацю цієї особи з окупантами. Все залежатиме від того, яку посаду займають і на скільки їх співпраця з ворогом завдає шкоди державі”, — пояснила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, у Бахмуті минулого літа юнак коригував удари російської армії по території військової частини, медколеджу, військової служби правопорядку тощо. За це його засудили до 10 років тюрми.