До 10-ї ранку лінію розмежування через обидва пункти пропуску перетнули майже тисяча людей.
Про це Вільному радіо розповів речник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
“Всі 7 КПВВ вздовж лінії розмежування відкриті з 08:00, проте пропускні операції фактично відбуваються лише на 2-х, це “Станиця Луганська” на Луганщині та “Новотроїцьке” у Донецькій області”, — каже представник прикордонників.
За його даними, за перші 2 години пропуску через КПВВ “Новотроїцьке” прослідували у бік тимчасово окупованого Донецька 75 людей та 14 автівок. А у бік вільної української території на цю годину ще ніхто не прибував.
Нагадаємо, через цей гуманітарний коридор до контрольованої так званою “ДНР” Оленівки 5 днів на тиждень люди проїхати не можуть: незаконні збройні формування блокують пропуск там. Поновлюють пропуск лише двічі на тиждень, щоп’ятниці та щопонеділка. Тому наступного разу тут ймовірно пропускатимуть у понеділок, 26 липня.
Як повідомляє речник ДПСУ у складі ООС, до 10 ранку тут пройшли на тимчасово окуповану Луганщину 469 людей, а у протилежний бік 395.
Це піший пункт пропуску, тому транспорт тут проїхати не може. Графік його роботи такий самий, як і на всіх КПВВ Донбасу: з 08:00 до 16:00.
Напередодні на цьому контрольно-пропускному пункті чергувала моніторка благодійного фонду “Право на захист”. Вона розповіла: подекуди люди вже на КПВВ дізнаються, що їх перепустка недійсна. У такому випадку доводиться терміново створювати заявку на оформлення нової перепустки та просити пришвидшити розгляд заявки.
“22 липня тут хотіла пройти з тимчасово окупованої Луганщини жінка, яка зареєстрована та деякий час проживала там. Вона поспішала в Одесу, доглядати за важкохворим на онкологію онуком. Але вже на КПВВ виявилось, що її перепустка протермінована. Їй допомогли скласти заявку на нову та надіслали документи (які підтвердили хворобу онука та родинний зв’язок) до координаційної групи СБУ”, — розповідає представниця правозахисників.
Та додає: перепустку жінка отримала впродовж доби та поїхала, куди збиралася. Зазначимо, з весни 2018-го такі перепустки безстрокові. Тобто, ця жінка перетинала лінію розмежування вперше за понад 3 роки.
Така ж сама термінова необхідність пройти через лінію розмежування, але у бік т.зв. “ЛНР”, була напередодні й у цілої родини.
“Чоловік та жінка з 2 дітьми їхали на тимчасово окуповану Луганщину (де прописані), аби доглядати за хворою матір’ю. Електронні перепустки вже були у базі СБУ. Ми допомогли відправити на розгляд КГ документи, які підтвердили хворобу жінки. Протягом дня заявки обробили, та сім’я проїхала в ОРЛО”, — каже моніторка “Права на захист”.
Ще 2 КПВВ на Луганщині, — “Золоте” та “Щастя”, залишаються без руху вже багато місяців. Все через те, що суміжні з ними блокпости контролюють незаконні збройні формування, які не пропускають людей ані туди, ані сюди.
Така ж сама ситуація й на 3 КПВВ Донеччини, це “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове”.
Нагадаємо, будь-яке питання про особливості перетину лінії розмежування на Донбасі можна поставити моніторам БФ “Право на захист” і заздалегідь, по одному з телефонів: (099) 5075090, (068) 5075090, (093) 5075090.
Читайте також: