Підтримати
Зображення до посту За день через пункт “Станиця Луганська” пройшли понад 1800 людей
Фото: БФ "Право на захист"

Поки що це єдиний КПВВ Донбасу, де є пропуск. “Гуманітарний коридор” на Донеччині має запрацювати у понеділок.

 

КПВВ “Станиця Луганська”

У п’ятницю, 3 вересня, через цей пункт 809 людей прибули на підконтрольну територію, а 997 відправилися на тимчасово окуповану частину Луганщини. Такі дані наводять у штабі ООС.

Зазначимо, ці цифри могли б бути більшими, якби не обмеження, які висувають представники окупаційної влади. Зокрема, людей, прописаних на підконтрольній територій, вони пропускають лише за списками, а мешканцям окупованої Луганщини дозволяють виїхати з ТОТ і повернутися лише раз на місяць.

З боку української влади також є вимоги:

  • перед поїздкою треба оформити безстрокову електронну перепустку від СБУ, якщо у вас її ще немає;
  • на КПВВ необхідно пройти тест на коронавірус і відправитись на самоізоляцію під контролем мобільного додатка “Вдома” (встановлюється лише на сучасні смартфони).

Уникнути самоізоляції можна, якщо ви хоча б один раз вакцинувалися проти коронавірусу. Але російські “Супутник V” та “Супутник Лайт” не підійдуть, бо ці препарати не визнані ВООЗ.

Вакцинуватися від COVID-19 можна просто на КПВВ. Пункт вакцинації працює щосереди та щоп’ятниці з 09:00 до 12:00.

Також тут майже щодня чергують монітори БФ “Право на захист”. Вони допомагають зі складнощами, які виникають при перетині. З представниками цієї організації можна зв’язатися і телефоном, якщо маєте питання щодо роботи КПВВ. Ось їхні номери:

  • (099) 507 50 90
  • (068) 507 50 90
  • (093) 507 50 90

Варто пам’ятати, що на КПВВ “Станиця Луганська” пропускають лише пішоходів. Людям, які планують перетнути лінію розмежування на авто, слід дочекатися понеділка: у цей день має поновитися рух на КПВВ “Новотроїцьке”, що на Донеччині.

КПВВ “Новотроїцьке”

З підконтрольного Україні боку цей пункт працює щодня. Але представники т.з. “ДНР” відкривають свій дзеркальний блокпост лише в понеділок і п’ятницю.

За минулий день тут в бік підконтрольної території прослідували 234 людини, а у зворотному напрямку — 366.

Тут, як і на “Станиці Луганській” також діють “ковідні” правила. Тож тим, хто прямує на підконтрольну територію, треба потурбуватися про сучасний смартфон. В іншому випадку з перетином можуть виникнути проблеми.

Одну з таких історій напередодні нашим журналістам розповіли монітори БФ “Право на захист”. Через КПВВ на власному авто прямував літній чоловік з дружиною, яка перенесла в Донецьку важку операцію на серці. Смартфонів у них не було, і чоловік продав свою обручку, аби купити на виручені гроші два апарати. Він хотів, аби його хвора жінка поїхала додому, а не на обсервацію в лікарню.

Однак смартфони були без жодних налаштувань, нові, та з низьким відсотком заряду. Представники БФ “Право на захист” не мали часу налаштувати їх, та й пропускні операції на КПВВ вже закінчились.  

“І ці люди поїхали на обсервацію. Як та жінка плакала! Чоловік віддав останнє  —  обручку як символ їхнього подружжя. Купили ці смартфони в надії, що перетнуть, але не перетнули. І залишились без обручки, зі смартфонами та поїхали на обсервацію (у профілакторій смт Гостре біля Селидового,  —  ред.). З обсервації їх випишуть найкраще у четвер, тому що тільки у вівторок у них візьмуть тести”,  —  каже представниця правозахисної організації.

Додамо, представники ОРДО випускають лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.

Коли відкриють усі КПВВ Донбасу

На Донбасі є ще 5 контрольно-пропускних пунктів, але пропуску людей через них немає вже багато місяців поспіль. І хоча кожного ранку о 08:00 КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині відкривають українські прикордонники, те саме не роблять представники ОРДЛО на суміжних блокпостах.

Правила та умови перетину КПВВ на Донбасі
Інфографіка: Вільне радіо/Анна Сердюк

Читайте також:


Завантажити ще...