Станом на п’ятницю 24 квітня в Україні діагностували 7 647 випадків захворювання на COVID-19. З них 193 людини померли, а 601 — вилікувалась.
Такі дані надає Центр громадського здоров’я України.
“За минулу добу захворіло 477 людей, з них 28 дітей та 98 медпрацівників. Госпіталізували 181 людину. Зафіксували 6 летальних випадків. 96 пацієнтів одужали”, – розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.
Зокрема, в Збройних Силах України зареєстрували 51 випадок захворювання на коронавірусну хворобу, з них 15 військових одужали, а двоє померли. За попередню добу в ЗСУ виявили 5 інфікованих. На ізоляції або самоізоляції перебуває 342 військовослужбовці. Стан здоров’я всіх пацієнтів задовільний, вони лікуються. В зоні ООС хворих з коронавірусом військових не виявили. Про це повідомляє командування медичних сил Міноборони України.
В підконтрольних українському уряду районах Донеччини станом на 24 квітня лабораторно підтвердили 24 випадки зараження коронавірусом. З них 1 пацієнт помер, 13 — продовжують лікування, а ще 10 одужали. За останню добу в регіоні отримали 3 позитивні результати ПЛР-дослідження. Хворобу виявили у 28-річного чоловіка з Миколаївки, 43-річної жінки з Покровська та 60-річної мешканки Костянтинівки. Всі вони нещодавно повернулись з Російської Федерації. Після приїзду з-за кордону вони здали мазок на коронавірус та перебували на самоізоляції. Зараз вони лікуються вдома, оскільки перебіг хвороби у всіх трьох безсимптомний та у легкій формі.
Таким чином найбільше захворілих — 13 людей — в Мариуполі, по 2 пацієнтів з коронавірусом – у Дружківці, Костянтинівці й Слов’янську, та по 1 в Бахмуті, Білозерському, Мирнограді, Покровську та Миколаївці.
У Слов’янську дочка жінки, в якої цими днями підтвердився діагноз COVID-19, розповіла журналістам видання “Деловой Славянск”, що лікарі та поліція знали про повернення її матері з Російської Федерації та про її пневмонію. Нагадаємо, напередодні прес-служба Слов’янської міськради заявила, що ця пацієнтка не повідомила свого сімейного лікаря про повернення з-за кордону, тому прослідкувати з ким вона контактувала — важко. Ось що дочка захворілої розповіла журналістам:
“Вони були повідомлені — поліція, лікарі. Вона стоїть на обліку, тому що перетнула кордон. Кожного дня приїжджала поліція, всі перевіряли, міряли температуру. Всі чудово знали, що вона на самоізоляції. Але жоден лікар не запропонував їй пройти тест”, — каже жінка.
А на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донеччини окупаційна влада не повідомляє дані щодо захворюваності з 22 квітня. На той час в ОРДО підтвердили 67 заражених. Так званий “Мінздрав ДНР” заявив також про першу смерть від хвороби COVID-19. Повідомляється, що помер 60-річний чоловік з пневмонією, який нібито звернувся в лікарню занадто пізно, і його врятувати не вдалося.
Читайте також: