Підтримати
За 8 місяців на Донбасі стало майже вдвічі більше дітей, постраждалих від війни
Фото з відкритих джерел

В Донецькій області зареєстровані вже 15 779 дітей зі статусом постраждалих від війни. З них 75 мають контузії та каліцтва. 

 

Про це заявив очільник Донеччини Павло Кириленко на виїздному засіданні комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України в Краматорську.

Заяви на отримання статусу продовжують подавати. 

Наприклад, у квітні цього року журналісти Вільного радіо писали про 8784 дітей, постраждалих від війни. Тобто, цифра зросла майже вдвічі.

Приймають заяви на оформлення статусу в управліннях соціального захисту. Однак пільг для цих дітей досі немає. 

Нагадаємо, статус дитини постраждалої від війни запровадили в міністерстві соціальної політики без будь-яких виплат. Відповідно до заяв представників відомства, після оцінки загальної кількості пільговиків, їм мали б надавати допомогу від держави. Та конкретних термінів підрахунків не назвали. 

Зазначимо, щоб отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, батькам, або особисто дитині з 14 років, необхідно звернутися до служби у справах дітей із заявою. В заяві має бути пояснення обставини, за якої неповнолітній може отримати цей статус. Зазначимо, якщо підліток був під час військових дій на Донбасі та постраждав до 18 років, а зараз він вже повнолітній, то все одно має право на цей статус. 

До заяви необхідно також додати перелік документів:

  • Копію свідоцтва про народження дитини;
  • Копію посвідчення заявника;
  • Довідку про взяття дитини на облік як ВПО, або будь-який документ, який підтверджує проживання в населеному пункті, де проходили бойові дії;
  • Висновок від місцевого Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді про оцінку потреби у соціальних послугах;
  • Копії заяви про вчинення кримінального правопорушення проти дитини, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття справи та висновок експерта за результатами судової експертизи або виписка з медичної картки дитини із зазначенням діагнозу(лише у випадку фізичної травми дитини).

Заяву розглядатимуть протягом місяця.

Читайте також:


Завантажити ще...