За останній тиждень у Донецькій області зареєстрували ще 720 випадків захворювань на ГРВІ — це менше, ніж медики фіксували раніше. Епідсезон продовжує йти на спад, однак триватиме до кінця травня 2025-го. Детальніше про те, яким він був на 14 тиждень — читайте далі.
Про ситуацію з захворюваністю журналістам Вільного Радіо розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних хвороб Наталія Сметаніна.
За тиждень з 31 березня по 6 квітня фахівці зареєстрували 720 нових випадків захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції у Донецькій області. Це менше, ніж медики фіксували в останній тиждень березня 2025-го. Так, епідсезон продовжує йти на спад.
За словами Сметаніної, випадки захворювань, включно з підтвердженим тестом на COVID-19, реєструвалися майже по всім громадам області — різному ступені інтенсивності. Показники епідемічного порогу на підконтрольній уряду України частини Донеччини не перевищували.
Фахівчиня зауважила, що переважно на ГРВІ продовжують хворіти дорослі — 86,1% від 18 до 64 років. Інша частина — дитяче населення — 267 випадків. Також, як і минулого тижня, ще одна людина захворіла на COVID-19.
Ми віримо, що разом зможемо більше, тож кличемо вас долучитися до команди однодумців.
Підтримка нашої спільноти — це не просто фінансова допомога для медіа. Це інвестиція в майбутнє Донеччини та інструмент досягнення спільної мети.
Якщо ви поділяєте наші цінності та прагнете змін на краще — приєднуйтесь до нас!
Епідеміологічний сезон в Україні, зокрема у Донецькій області, розпочався 2–3 жовтня 2024 року, а закінчиться 20 травня вже 2025-го. Влітку фахівці проводитимуть моніторинг міжепідемічного періоду.
Нагадаємо, центральна лікарня Торецька не увійшла до переліку закладів, які фінансуватиме Національна служба здоров’я України у 2025-му. Медзаклад релокувався до Дружківки та намагається отримати там нову ліцензію. Поки що медики продовжують працювати, однак без грошей від держави вони залишаться без зарплати, і лікарню доведеться закрити.