Підтримати
Населення Святогірська. Фото: Вільне радіо
Святогірськ. Ілюстративне фото: Вільне радіо

Близько 43% склав приріст населення Святогірської громади на початок жовтня 2024 року. Водночас до відкритого вторгнення Росії на цих територіях проживали понад 8,7 тисячі людей, а після початку — більша частина місцевих виїхала у більш безпечні куточки України та за кордон. 

Про таку статистику журналісти Вільного радіо дізналися з Програми соціального та економічного розвитку Святогірської громади на 2025 рік.

Так, за підрахунками посадовців, до відкритого вторгнення у Святогірській громаді мешкали 8 718 людей. Водночас з початком повномасштабної агресії Росії більша частина місцевих покинули рідні домівки — станом на 31 грудня 2022-го у ній залишалися усього 2 023 жителів. 

Як розповіли у Святогірській МВА, частина мешканців емігрувала у більш безпечні регіони України, інші ж виїхали за кордон та інтегрувалися у суспільство інших країн. 

Однак на початок жовтня 2024 року влада проводила нові підрахунки населення — до громади повернулися місцеві або ж переїхали ВПО з інших куточків регіону. 

Йдеться про загальну кількість у щонайменше 2 891 людину, тобто кількість населення збільшився на 43%, якщо порівнювати статистику за понад два роки. 

Так, у жовтні минулого року у Святогірській громаді найбільше було людей літнього віку — 1 417 мешканців, двійку “рейтингу” очолили жителі працездатного віку — 1 164. Крім того, серед місцевих знайшлися й діти — 310 неповнолітніх. 

Як зазначається у документів, на території громади нині зареєстровані 6 602 ВПО, однак фактично з цієї категорії мешкають 725 людей. 

Що відомо про Святогірськ та громаду 

Святогірська громада розташована у північній частині Донецької області на лівому березі річки Сіверський Донець. Вона займає площу 378,15 км2 та територіально входить до Краматорського району. 

Відстань до обласного центру — Краматорська — шосейним шляхом складає 50 кілометрів, а до найближчого міста — Слов’янська — 35 кілометрів. 

Саму ж територіальну громаду створили у 2020 році. Окрім адміністративного центру, до неї належать селища Адамівка, Богородичне, Глибока Макатиха, Долина, Краснопілля, Мазанівка, Маяки, Микільське, Пришиб, Сидорове, Тетянівка та Хрестище.

Водночас Святогірськ відомий в Україні своєю культурною спадщиною, оздоровчими закладами та Свято-Успенським монастирем, який у 2004 році набув статусу Лаври. 

Щорічно місто приймало паломників та туристів зі всієї країни. Крім того, на території громади знаходиться національний природний парк “Святі гори”, який є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

Нагадаємо, ремонт освітлення, водостоків, озеленення та утримання доріг — лише декілька заходів доброустрою громади, на які влада Святогірська заклала гроші у бюджет на 2025 рік. Як планують витрачати гроші — читайте в окремому матеріалі. 


Завантажити ще...