Підтримати
Зображення до посту За щоденні коментарі, щоб стравити українців в соцмережах, Росія платить ботам по 660 дол. на місяць, — ЗМІ
Російська ІПСО. Фото: Свідомі

Росія тривалий час розробляла інформаційну кампанію, щоб підірвати авторитет президента України Володимира Зеленського та спробувати розколоти політичне і військове керівництво України. Тепер на це вказують також і документи.  

 

Про це пише американське видання The Washington Post, посилаючись на понад 100 документів з Кремля, які журналісти отримали в розпорядження.

 

За їхніми даними, адміністрація президента Росії Володимира Путіна наказала групі російських політтехнологів використовувати соціальні мережі та фейкові новинні статті, щоб проштовхнути наративи про те, що Володимир Зеленський “істеричний і слабкий”, “має намір звільнити Залужного”, “позбувається небезпечних”.

Таким чином Росія намагалася підірвати й західну підтримку України.

Вказівки ​​Кремля призвели до тисяч публікацій у соціальних мережах і сотень сфабрикованих статей, створених фермами тролів і поширених в Україні та всій Європі, які намагалися використати напруженість між двома українськими лідерами”, — пише The Washington Post, проаналізувавши отримані європейською розвідувальною службою документи, які потрапили до рук журналістів. 

Файли, що нараховують понад 100 документів вперше викривають масштаби витрати Москви на “інформаційно-психологічні операції”(ІПСО) саме в документах. До цього на це вказували дані українських та міжнародних аналітиків.

Росіяни визначили чотири ключові цілі: дискредитація військового і політичного керівництва України, розкол української еліти, деморалізація українських військ і дезорієнтація українського населення.

WP пише, що працівники ботоферм щомісяця отримували приблизно $660 за написання 100 коментарів на день.

Росіяни намагалися переконати українців у тому, що вище керівництво держави “працює лише на себе”, і спричинити політичні конфлікти в Україні. Для деморалізації українського суспільства росіяни завищували втрати серед українських військових.

Серед оприлюднених матеріалів ІПСО — допис у Facebook про те, що родина загиблого бійця начебто не отримувала жодної допомоги від держави. Публікація набрала понад два мільйони переглядів. Також популярним став фейковий ролик у Telegram, де для дезорієнтації населення говорилося, що головна мета війни для української влади — це “воювати до останнього українця”. 

Однак українське суспільство досі залишалося надзвичайно згуртованим після вторгнення Росії, згідно з опитуваннями громадської думки, і офіційні особи в Москві, як свідчать документи, іноді висловлювали розчарування своєю нездатністю підірвати авторитет Зеленського та розпалювати розкол”, —  видання. 

Нагадаємо, держава-агресорка цілеспрямовано намагається і за допомогою релігійних питань дискредитувати Україну на міжнародній арені.


Завантажити ще...