Підтримати
Зображення до посту За “сувеніри” з війни можна отримати до 7 років тюрми. Що не варто залишати собі
Фото: Головне управління ДСНС України у Донецькій області

Ще з довоєнних часів в Україні існує стаття кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за зберігання зброї та боєприпасів. Після повномасштабного вторгнення Росії їх побільшало у цивільних, а до законодавства внесли зміни — тепер за такі предмети вас не обов’язково засудять. Як не потрапити за ґрати через “сувеніри” з війни та що робити зі знайденими боєприпасами, зброєю або ворожою технікою читайте у нашому матеріалі. 

 

Що робити якщо знайшли боєприпаси

Рятувальники радять в першу чергу подбати про свою безпеку, якщо ви бачите підозрілий предмет або впевнені, що це боєприпас. У жодному разі не можна торкатись їх. Від знайденого “сувеніра”  краще відійти якомога далі, а потенційно небезпечну ділянку позначити палицями, камінням або чимось іншим. Навіть якщо предмет виглядає безпечно — він може бути замінованим.

Про знахідку варто повідомити за екстреними номерами 101 чи 102. Також це можна зробити у мобільному застосунку від надзвичайників. Ось тут посилання на скачування на IOS, а тут на Androind.

Якщо залишити боєприпаси чи зброю на пам’ять

Окрім небезпеки, привласнення таких знахідок загрожує ще й покаранням. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає від 3 до 7 років тюрми за зберігання вдома вибухівки чи боєприпасів. При цьому, не важливо — плануєте ви теракт чи просто поставили цілу боєздатну кулю на поличку.

Втім, на початку повномасштабної війни до закону внесли зміни — тепер можна не потрапити за ґрати, якщо добровільно передати знахідку.

Окрім цього, будь-яка військова техніка, зброя чи боєприпаси —  це власність держави. Згідно наказу Міноборони, державі належить й зброя та техніка окупантів, якщо вона захоплена або покинута. У цьому разі військове майно стає трофеєм, який не може належати окремій людині. Тож тут може йтися про крадіжку — за такий злочин, вчинений в умовах війни, загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.

Якщо про знахідку повідомити в поліцію або ДСНС — її або утилізують, або передадуть ЗСУ. Щодо ворожої техніки — на цьому можна ще й підзаробити. За законом, за добровільно здану робочу окупантську техніку можна отримати від 10 тисяч доларів (за російське військове авто) до мільйона (за літак).

Читайте також:


Завантажити ще...