Українські війська продовжують оборонну операцію в охопленому бойовими діями Торецьку. Останнім часом російські штурми там посилились, загарбники скидають запальні суміші з дронів, аби змусити бійців ЗСУ залишити свої позиції в хатах.
Про це в ефірі телемарафону наприкінці доби 23 березня розповів заступник командира підрозділу з психологічної підтримки персоналу 42-ї ОМБр Святослав Лесюк.
“[Російські військові в Торецьку] кидають запальні суміші, щоб хата загорілась і її не можна було погасити. Після того нашим бійцям доводиться відходити на запасні позиції, ми одразу обираємо відразу й основну і запасні позиції по правому та лівому флангах. Тобто позиції не втрачаються, але доводиться переміщатися в умовах суцільних руїн та дронів”, — зазначив заступник командира підрозділу з психологічної підтримки персоналу 42-ї ОМБр Святослав Лесюк.
Він додав, що перший механізований батальйон 42-ї ОМБр разом із суміжними підрозділами тримає оборону в приватному секторі Торецька. Будинки, де українським військовим доводиться облаштовувати позиції, не завжди є цегляними.
“Це звичайні хати, не завжди цегляні, прибудови, гаражі та погреби, якщо такі є, то добре, це допомагає нашим бійцям зміцнювати свої позиції, ворог останнім часом отримує “шалену” відсіч”, — уточнив Лесюк.
Також військовий зазначив, що втрати російської армії в Торецьку — п’ять до одного на користь ЗСУ. Зокрема перший механізований батальйон 42-ї ОМБр ліквідовує більше окупантів, ніж втрачає своїх військових.
За даними, які опинилися у розпорядженні підрозділу, командира російської бригади, яка стояла проти 42-ї ОМБр, зняли. Сам український підрозділ найбільших втрат зазнав у вересні-жовтні 2024 року, коли його бійці заходили на позиції в Торецьку, зазначив Святослав Лесюк.
За даними аналітиків DeepState, російські загарбники станом на кінець доби 23 березня контролюють більшу частину Торецька, однак українські сили зберігають присутність на заході міста, зокрема у районі “Забалка”, півночі Торецька та в його центрі. Водночас автори проєкту наголошують, що лінія зіткнення в місті “залишається вкрай динамічною та хаотичною”.
“ЛБЗ у місті не є статичною, відповідно в якійсь частині більше контролю противника, а в якійсь — Сил Оборони. Водночас багато позицій без ротації з обох сторін. І останні зміни пов’язані з тим, хто чиї позиції знищив. ЛБЗ залишається вкрай динамічною та хаотичною”, — зазначили у DeepState 16 березня.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що росіяни перекидають в охоплений боями Торецьк підрозділи з Покровського та Курахівського напрямків, аби посилити свій тиск на місто. Вони збільшують кількість артударів та активізують піхотні штурми.