Підтримати
Покровськ та його околиці на мапі DeepState станом на 27 липня

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

Російські військові продовжують наступальну операцію поблизу Покровська, намагаючись обійти місто та таким чином відрізати українських оборонців від постачання. У зоні відповідальності 59 ОШБр окупанти зберігають активність, однак вона вже менша, ніж була у травні.

 

Про це в ефірі “Суспільне. Студія” розповів старший офіцер відділення комунікацій 59 окремої штурмової бригади Сил безпілотних систем Тарас Мишак.

Зокрема в останньому місяці весни оборонці з 59-ї окремої штурмової бригади імені Якова Гандзюка фіксували близько по 15 штурмів на добу, що було складним викликом для Сил оборони України. Станом на кінець липня кількість штурмів впала до двох на добу.

До російських штурмових груп входять зазвичай по двоє або троє людей, каже старший офіцер відділення комунікацій 59 ОШБр Тарас Мишак. Загарбники під час своїх атак намагаються просочуватися у “міжпозиційний простір” та намагаються там закріпитися, після чого штурмувати. 

“Вони ж не можуть просто матеріалізуватись десь поруч з лінією бойового зіткнення, і звідти одразу йти. Їм потрібно туди якось дістатись, тобто чимось доїхати, зібрати певну групу. І вже звідти, з кілометрів двох-чотирьох, висуватися в бік наших позицій. Ми їх виявляємо, і намагаємося не пускати до піхоти. Вони просто йдуть, як зомбі, через поле і просто помирають”, — розповів Тарас Мишак.

За словами військового, росіяни змінили тактику захоплення міст Донеччини після досвіду Бахмута та Авдіївки. Тепер вони фокусуються не на лобових атаках, а на спробах обійти місто та відрізати його від логістики.

“Без логістики неможливо вести війну. Без підвозу боєприпасів, живої сили, харчів банально. Неможливо продовжувати вести бойові дії. І вони на це якраз і розраховують. Взяти Покровськ в кільце, і після того захопити місто вже малими силами. Але їм поки що це не вдається, вони продовжують нести великі втрати. Покровськ далекий від оточення”, — зауважив військовий.

Нагадаємо, під час “літнього наступу” 2025 року російська армія найбільш активно наступає на п’яти напрямках фронту — чотири з них розташовані на Донеччині. Кожен день спроб посунути лінію фронту коштує окупантам близько тисячі військових — убитими та пораненими.


Завантажити ще...