Підтримати
коронавірус карантин медпрацівники
Фото з відкритих джерел

Кабмін затвердив заходи проти поширення коронавірусної інфекції на території України: планують закупити масок, захисних костюмів та рукавичок на 100 млн грн, заборонили всі масові заходи до кінця місяця та оголосили карантин в усіх навчальних закладах.  

Таке рішення ухвалили на засіданні 11 березня.

Так, в рамках плану Кабінету міністрів обмежують проведення масових заходів за участі більше ніж 200 людей. Однак на заходи державної необхідності це обмеження не поширюватиметься. Спортивні змагання будуть проводити без глядачів та з дозволу міжнародних організацій. 

Для довідки:
Коронавірус (вірус 2019-nCoV)  — це респіраторний вірус, який вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції  — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Наразі специфічного лікування та вакцини від уханьського коронавірусу не існує. Станом на 11 березня 2020 року у світі зареєстровано 119 132 випадки захворювання. З них померли 4284 людини, вилікувались 65 776 людей (або 55,2%), а інші — ще хворіють. В Україні наразі зареєстрований 1 випадок коронавірусу. Хворий живе в Чернівцях. Випадки захворювання зареєстровані вже у 108 країнах світу.
 

Також, до 1 червня забороняють експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати їх достатню наявність всередині країни. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час брифінгу пояснив, що всередині країни останнім часом відчувався певний дефіцит протиепідемічних засобів за рахунок зростання їхнього експорту. Уряд розмістить держзамовлення на виготовлення 3-місячного запасу таких засобів. 

“Ми аналізуємо ситуацію щодня в Європі, аналізуємо ситуацію у світі, ми бачимо як стрімко розвивається ситуація в розвинутих економіках. Не хочем дочекатись зростання цих випадків, хочемо якомога легше пройти цей період. Ми сподіваємось, що до літа епідемія піде на спад. В майбутньому ми очікуємо винаходження ліків у світі від цієї хвороби. Тому чим пізніше ми допустимо цей вірус на територію України, чим надовше зможемо розтягнути масове зараження… Сьогодні не йде мова, що нас омине ця епідемія. Наше завдання  — якомога м’якше пройти цей період”, — заявив голова уряду. 

На питання чи закриють КПВВ в зоні ООС, прем’єр-міністр повідомив, що закрити зовсім КПВВ на Донбасі не зможуть, але там вживають посилені заходи безпеки: міряють температуру тим, хто проходить контроль, та не пропускають тих, у кого є підозра на вірусне захворювання. 

Окрім цього, закуплять інфрачервоне обладнання  для скринінгу (вимірювання температури тіла) людей на відстані в міжнародний аеропорт “Бориспіль”.

Також, на засіданні уряду оголосили 3-тижневий карантин в усіх навчальних закладах країни. 

Але наказ про карантин віддає Міністерство освіти та науки. Станом на 17:00 11 березня розпорядження про карантин в навчальні заклади Бахмутської ОТГ поки що не надходили.  

Водночас, студентів Горлівського інституту іноземних мов в середу 11 березня відпустили з занять.  

“Кабмін Кабміном, а у нас є наше міністерство (освіти та науки  — ред). Я була сьогодні в міністерстві, і усно попросили максимально перевести на дистанційну форму навчання. Але документів на сайті, наскільки я знаю, ще немає. Тобто ми ще чекаємо роз’яснень від Міністерства що нам робити. Як сказали, це будуть рекомендації”  — розповіла Вільному радіо директорка Горлівського інституту іноземних мов Євгенія Бєліцька  

Зазначимо, в Бахмутській ОТГ створили Оперативний штаб з реагування на ситуацію з поширенням коронавірусу.  

“Жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію на території Бахмутської ОТГ наразі не зареєстровано. Ми запропонували організаціям та установам тимчасово обмежити проведення масових заходів. Суб’єктам господарювання, які працюють в місцях масового скупчення людей, — посилити щоденні дезінфекційні заходи. В медичних закладах провели семінари та тренінги. Вони забезпечені необхідною кількістю засобів індивідуального захисту та дезінфекційних засобів”  — каже начальниця управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова. 

На питання чи є експрес-тести на коронавірус хоча б в регіоні, Олена Миронова сказала: “В державі їх немає”. Стаціонарні дозатори дезінфекційних засобів встановлювати в публічних місцях теж не планують:

“Дозатори є в усіх маніпуляційних кабінетах лікарень, на прийомах у лікарів”, — додала очільниця управління. 

Нагадаємо, в Донецькій області, як карантинні заклади, хворих будуть приймати Мирноградська інфекційна лікарня,  Костянтинівська інфекційна лікарня та Маріупольські міська лікарня №4 і лікарня швидкої допомоги. Так, в Костянтинівській інфекційній лікарні обстежили на коронавірус вже кількох пацієнтів. Вірус у них не підтвердили.

Читайте також:


Завантажити ще...