Підтримати
гемоодіаліз у Краматорську
Фото: ОТМО Краматорська

Люди, у яких власні нирки самостійно не справляються з очищенням крові, мають тричі на тиждень їздити у певну лікарню на гемодіаліз. Розбираємось, якою є ситуація з гемодіалізом у Донецькій області та що робити, якщо пацієнт не може дістатися до своєї лікарні.

 

Про це Вільному радіо розповідає медичний директор центру нефрології та гемодіалізу обласного територіального медичного об’єднання (ОТМО) у Краматорську Сергій Глазков.

Там вже приймають евакуйованих пацієнтів з Луганщини та Харківщини.

“Ми можемо надавати гемодіаліз тим пацієнтам, які його потребують, або які проїздом, або хочуть сюди евакуюватися з “гарячих точок”  — ми можемо їх прийняти. Розхідних матеріалів у нас зараз є приблизно на 2 місяці роботи при повному завантаженні відділення на нашу кількість пацієнтів, які у нас були (122 людини)”, — розповідає медичний директор Центру нефрології та гемодіалізу у Краматорську.

Для довідки:
Гемодіаліз — це очищення організму від токсинів і надлишків рідини за допомогою процедури очищення крові. Пацієнти з хронічними хворобами нирок мають проходити таку кількагодинну процедуру за допомогою складного спеціального обладнання кілька разів на тиждень.

За словами Сергія Глазкова, такі пацієнти можуть навіть на певний час зупинитись на території лікарні. 

“Тут вони зможуть і “перекантуватись” на деякий час. Друга лікарня Краматорська (де ми орендуємо приміщення) пішла нам на поступки та виділила практично ціле крило ендокринологічного відділення під наших пацієнтів”, — каже медичний директор Краматорського Центру нефрології та гемодіалізу.

Центр нефрології та гемодіалізу знаходиться у Другій лікарні Краматорська по вул. Дніпровській, 14 (4 поверх). Тут є 19 апаратів гемодіалізу, які працюють цілодобово, у 4 зміни.

Телефон медичного директора Сергія Олександровича Глазкова: (066) 143 86 50. Телефон відділення: (095) 554 96 22.

“Краще попередньо продзвонити: якою буде ситуація з “розхідниками”, чи буде електрика та інше, аби люди не їхали у невідомість. Я буду розповідати щодо логістики та по усіх питаннях: куди їм приїздити, де розміститись та інше”, — радить Сергій Глазков.

Краматорський лікар каже, що у критичних умовах кількість наявних розхідних матеріалів можна трохи “розтягнути”:

“У таких умовах можна вдатися й до 2-разових діалізів (тобто не 3 рази на тиждень, а лише двічі,  —  ред.)”.

За словами медичного директора Центру, тут вже прихистили пацієнтів, залежних від гемодіалізу, і з районів Харківщини, і з Луганщини.

“Хто приїздить  —  і з Луганської області надходили люди, і з Харківської області — всіх без проблем приймали та нікому не відмовляли. Наскільки я бачив, ми їх і годуємо”,  —  розповідає лікар.

Філіали відділення гемодіалізу  у Бахмуті та Мирнограді  —  проблемні

Філіали відділень Краматорського Центру нефрології та гемодіалізу є також у Бахмуті та Мирнограді, але ситуація там нестабільна. І там, і там є певні технічні проблеми, які розраховують усунути впродовж тижня.

“У Мирнограді проблеми з водоочищенням, там робота відділення нестабільна, і краще його не перевантажувати додатковими пацієнтами. Інакше весь цей філіал повністю “стане”. І з “розхідниками” там теж деякі проблеми, зараз вирішуємо, як їх туди доставити”,  —  розповідає Сергій Глазков.

Гемодіалзіне відділення у Мирнограді знаходиться у Центральній міській лікарні за адресою: вул. Соборна, 20.  

За словами медичного директора Краматорського Центру нефрології та гемодіалізу, відділення гемодіалізу у Бахмуті у критичному стані

“Основний елемент, завдяки якому ми гемодіалізом очищуємо кров людей,  —  це водоочистка, осмос. Якщо осмос перевантажувати, то будуть виходити з ладу елементи. І вони якраз перед початком повномасштабного вторгнення мали б проходити обслуговування, це просто не встигли зробити. Тож там, можна сказати, відділення просто у критичному стані”,  — констатує Сергій Глазков.

Гемодіалізне відділення у Бахмуті знаходиться за адресою: вул. Миру, 10 (корпус терапевтичного відділення на 1 поверсі, вхід з двору). 

Тож Сергій Глазков радить пацієнтам, які потребують гемодіалізу, звертатися напряму до нього за вказаними вище телефонами. 

Філіал центру гемодіалізу у Великій Новосілці опинився на лінії зіткнення та поки зачинився

Також до Краматорська довелося перебратися й пацієнтам з Великої Новосілки Донецької області. Там теж є філіал обласного центру гемодіалізу, але територія біля філіалу тепер прострілюється.

“У нас евакуювалися з Великої Новосілки 11 людей, і вони всі розмістилися у нашому відділені у Краматорську. Там на околицях ведуться бойові дії, тому вони (це теж наш сателітний центр) під обстрілами, і вимушені зараз зачинитись. Люди, які отримували там цю процедуру, евакуювались до Краматорська”, — розповідає Сергій Глазков.

Гемодіаліз є також у Торецьку та Дружківці

В Донецькій області є ще 2 лікарні, де також роблять гемодіаліз, — у Торецьку та Дружківці. Вони працюють незалежно від Краматорського Центру нефрології та гемодіалізу

Про ситуацію в обидвох цих відділеннях Вільному радіо розповідає директор Торецької міської лікарні Сергій Халаімов. 

“Працюємо, навіть приймаємо з Сєвєродонецька людей. Багато хто з таких пацієнтів поїхав, і майже стільки ж додалося. Зараз їх у нас близько 50 людей”, — каже директор лікарні.   

Гемодіалізне відділення Торецької лікарні знаходиться  у будівлі лікарні по вул. Центральній, 55.

За словами директора торецької лікарні, таких пацієнтів вони обслуговують й у Дружківці. Там понад пів року тому Торецька лікарня відкрила філіал гемодіалізного відділення у Дружківській міській клінічній лікарні № 1 за адресою: вул. Котляревського, 151.

За розрахунками торецьких медиків, розхідних матеріалів на цю кількість пацієнтів вистачить теж майже ще на 2 місяці. 

“Розхідні матеріали є до 9 травня, я не знаю, як буде далі. Чекаємо, наче та фірма, яка постачає нам розхідні матеріали, обіцяє нам зі Львова військовими передати як гуманітарку”,  — каже Сергій Халаімов

За його словами, якщо лікарні Торецька та Дружківки до того часу не зможуть отримати поповнення необхідних для гемодіалізу розхідних матеріалів, доведеться пропонувати таким пацієнтам терміново переїздити в інші регіони України.

“Ми заздалегідь, за пів місяця-місяць будемо пропонувати залежним від гемодіалізу людям виїжджати на західну частину України”, — каже Сергій Халаімов.

Директор Торецької міської лікарні зазначає, що евакуюються у більш безпечні регіони не лише пацієнти, а й лікарі цивільних лікарень. Тож це також є ризиком для стабільності отримання такої життєво необхідної послуги.

“Лікарі — вони все ж таки роз’їжджаються, евакуюються”, — каже Сергій Халаімов.  

Зауважимо: і медичний директор Краматорського Центру гемодіалізу, і директор Торецької лікарні контролюють надання цієї послуги, але ніхто не може передбачити хід боїв на території Донеччини та чи можливо буде пізніше відносно швидко евакуюватися таким хронічним хворим. Наприклад, у Маріуполі у повній облозі російською армією процедури гемодіалізу ймовірно не залишилося. Перевірити це достеменно неможливо — з містом немає зв’язку. Тому залежним від гемодіалізу мешканцям українського сходу варто вже зараз вирішити та можливо виїхати у більш безпечні регіони країни.

Що радить МОЗ та де знайти інформацію про усі працюючі в країні гемодіалізні відділення

Фахівці МОЗ повідомляють: якщо пацієнт залишається вдома, а отримувати цю процедуру в лікарні, де він отримував її раніше, неможливо, можна змінити лікарню

Тут є адреси та контакти лікарень з  коментарями щодо готовності закладу приймати нових пацієнтів у Києві та області, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Сумській областях.

Якщо пацієнт виїхав із зони активних боїв у більш безпечне місце, для гемодіалізу необхідно звернутися до найближчої лікарні, яка має договір з НСЗУ за пакетом надання такої послуги за цим посиланням (у вкладці «Укладені договори про медичне обслуговування населення»). Також можна уточнити інформацію у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.

  • За цим посиланням можна переглянути карту місць проведення гемодіалізу в лікарнях по всій Україні.

Читайте також:


Завантажити ще...