Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, чиє життя забрала російсько-українська війна. Цього ранку згадаймо Олександра Мірошниченка з Сумщини. Вперше чоловік став на захист України ще за часів АТО, а 2020-го знову підписав контракт із ЗСУ. Відкрите вторгнення росіян Олександр зустрів на Київщині, згодом його направили захищати Донецьку область. Військовий загинув наприкінці 2023-го у Бахмутському районі.
Про Олександра Мірошниченка Вільному радіо розповів його брат Роман Мірошніченко.
Олександр Мірошниченко народився та жив у Тростянці Сумської області. Закінчив школу №3 та вивчився на столяра у місцевому профтехучилищі. У рідному місті працював на деревообробних підприємствах та будівництві.
“Брат обожнював рибалити. Також любив техніку різну, мотоцикли любив. Він чесний, прямолінійний. Багато де працював, мав безліч друзів, всі його любили, поважали та цінували”, — розповідає про Олександра його рідний брат Роман.
Після Революції Гідності Олександр вирішив стати на захист країни. Тож, коли почалася антитерористична операція, вирушив на фронт боронити Донеччину. 2014-го військового нагородили Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Провоювавши рік, Олександр повернувся до цивільного життя. Однак 2020-го знову підписав контракт із ЗСУ.
“Він завжди казав: “Якщо їх [росіян] там не зупинити, то вони будуть тут. Це постійно повторював, розумів що так просто війна не закінчиться”, — згадує Роман.
Олександр Мірошниченко служив командиром відділення зенітно-ракетного взводу 109-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. Повномасштабне вторгнення росіян чоловік зустрів на Київщині, неподалік білоруського кордону. Поки військовий боронив область, його родина жила в окупації.
“Наше містечко місяць в окупації було, з першого дня [відкритої війни]. Він сильно переживав за дітей і сім’ю, вони залишались там. У нього два сини, зараз їм 13 і 19 років”, — каже брат військового.
Після деокупації Київщини бригаду Олександра направили на Донеччину. 25 грудня 2023-го військовий зазнав смертельного поранення у Бахмутському районі.
“Він глушив дрони антидроновою рушницею. Був на “нулі”. Російський снаряд прилетів на позицію”, — розповідає Роман.
Олександру Мірошниченку назавжди залишиться 44. Світла пам’ять.