Щодня о 9 ранку на час воєнного стану в Україні хвилиною мовчання вшановують українців, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України. 29 червня згадаймо командира 49-го стрілецького батальйону «Карпатська Січ» з Закарпаття Олега Куцина.
Історію військового розповіли АрміяInform.
Ще до російсько-української війни Олег Куцин став відомим у середовищі патріотичної спільноти Закарпаття, коли попри сувору заборону комуністів у 89-му році вивісив український прапор у рідному селі Тячево. У 1990-му був серед тих, хто підняв синьо-жовтий прапор над Говерлою.
“Він учасник багатьох сутичок із ворогами Української держави на Закарпатті. У тому, що сепаратистські рухи на Закарпатті не перемогли, є заслуга й Олега Куцина”, − розповідає про товариша дослідник визвольних рухів Роман Коваль.
Олег брав активну участь у виборах до Верховної ради 1990 року, був учасником “Революції на граніті”, членом “Просвіти”, а згодом вступив до Всеукраїнського Об’єднання “Свобода”.
У 2014 році Олег Куцин організував волонтерську групу, яка почала збирати та доправляти допомогу українським військовим у зоні АТО, які несли службу в районі окупованого Слов’янська Донецької області. А згодом спільно з побратимами створив та очолив окреме добровольче угрупування “Карпатська Січ”.
Бійці ”Карпатської Січі” брали участь у боях в районі Донецького аеропорту, біля Пісків, Водяного, Опитного, шахти «Бутівка». У бою за селище Піски Олег Куцин був поранений.
24 лютого 2022 року Олег Куцин разом із побратимами відновив Добровольчий батальйон “Карпатська Січ”. Бійці під його командуванням вчергове проявили себе на полі бою, тому було ухвалено спільне рішення про створення 49-го окремого стрілецького батальйону ЗСУ “Карпатська Січ”. Більш того, вперше в історії комбатом ЗСУ став молодший лейтенант — адже іншого командира, окрім Олега Куцина, у батальйоні не визнали б.
“Для бійців він завжди був авторитетом, завжди вів за собою, був переконаний, що командир має бути бойовим, разом із бійцями планувати та брати участь у боях, а не відсиджуватись у штабі. За час війни з московським ворогом Олег Куцин на своєму прикладі виховав сотні козаків-націоналістів. Багато воїнів здобули військовий досвід та стали офіцерами”, − цитує видання АрміяInform побратимів Олега.
Командир “Карпатської Січі” загинув у бою на Ізюмському напрямку. У офіцера залишилася дружина та троє дітей. Поховали Олега Куцина 22 червня на Байковому кладовищі у Києві.