Роман Ратушний загинув за Україну
Фото: Facebook/Роман Ратушний

На час війни о 9 ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання пам’ять українців, які загинули під час війни з Росією. 15 червня згадаймо відомого громадського діяча та розвідника 93 ОМБр Романа Ратушного.

 

Історію життя хлопця розказали журналісти видання “Новинарня”. 

Роман Ратушний народився 5 липня 1997 року в Києві в родині журналістів. Вже у 16 років хлопець став активістом та брав участь у подіях “Євромайдану”. Він разом з іншими молодими людьми постраждав під час атаки “Беркута” в ніч на 30 листопада 2013 року. 

В 2019 році Роман заснував та очолив ГО “Захистимо Протасів Яр”, яка боролася проти забудови зеленої зони у Протасовому Яру в центрі Києва. 

Роман Ратушний загинув за Україну
Фото: Facebook/Роман Ратушний

З початком війни спочатку боронив Київ, де створив підрозділ “Протасового Яру”. 

За цей місяць ми встигли половити диверсантів, роззброїти базу проросійських чортів на 50 тітушок (там дістали більшість броні яка на фото), навчитись літати на дронах, навчитись не помирати від мін/куль/танків. Це була наша учєбка і я радий, що під час нашої практики постраждало і загинуло достатньо росіян”, — описував Роман свій перший місяць війни.

Роман Ратушний загинув за Україну
Фото: Facebook/Роман Ратушний

 

Згодом хлопець воював у складі 93-ї ОМБр Холодний Яр, де він служив у розвідці 2-го мотопіхотного батальйону. Разом із побратимами Роман брав участь у бойових діях на Сумщині, після чого військових перевели під Ізюм, що на Харківщині. 

Про перебіг бойових дій Роман іноді повідомляв у соцмережах.  

Коротко про успіхи на Ізюмському напрямку. Ще пару тижнів тому це була передова, де отак зупинитись зробити фотку було трохи небезпечно. А тепер це вже глибокий тил, де можна попити енергетик перед виходом”, — писав хлопець у своєму твіттері. 

Роман Ратушний загинув за Україну
Фото: Twitter/Роман Ратушний

9 червня Роман Ратушний не повернувся із бойового завдання у тилу окупантів. Побратими довго не могли встановити, що трапилося із бійцем, але згодом все ж підтвердилось, що хлопець загинув. 

Коли Рома не повернувся з бойового виходу, я не вірив у його загибель. Доповідь про обставини суперечлива, шпилька на карті – у ворожому тилу, на місці бою – засідка. Пробитися до нього не могли, тим часом документи сина майоріли у ворожих пабліках… Хочу подякувати всім, хто щось чув, але все розумів і тримав режим тиші, а також рішуче зупиняв тих, хто не розумів. Всі ви насправді зробили чудо. Цим чудом наші забрали Рому, і тепер він повертається до Києва”, — пише батько Романа Тарас Ратушний.  

Тіло молодого розвідника вдалося забрати лише в ніч на 13 червня. Роман Ратушному назавжди залишиться 24 роки. 


Завантажити ще...