Щодня о 9 ранку на час російсько-української війни українці хвилиною мовчання вшановують пам’ять загиблих співвітчизників. 31 травня згадаймо українського захисника, піротехніка Олександра Суворова.
Про загибель Олександра Суворова повідомили у мережі одразу декілька представників української кіноспільноти.
«Загинув Саша Суворов. На війні, так. Усі, хто працює в українському кіно, знають Сашу. Він кращий з кращих у своїй справі — піротехніка, всі ці вибухи, пістолети та інша зброя в кадрі… Ми всі з ним працювали. А потім Суворов, як і чимало інших кінематографістів, пішов захищати свою країну зі справжньою зброєю в руках. А тепер його нема. Так боляче все це. Світла пам‘ять Саші», — написала кінорежисерка Ірина Цілик.
Про те на якій ділянці фронту та за яких обставин загинув піротехнік, ані колеги по кінематографу, ані побратими не уточнюють.
У послужному списку Олександра Суворова — робота у багатьох сучасних українських фільмах. історичній драмі «Поводир», детективі «Нюхач», козацькому трилері «Максим Оса», військовій трагедії «Плів», військовій стрічці “Незломлена”, де Суворов ставив масштабні батальні сцени. У минулому він працював й у фільмах та серіалах країни-окупанта РФ «9 рота», «Залюднений острів», серіалах «Диверсант», «Мажор». Олександр Суворов також створював спецефекти у голівудському бойовику «Солдати удачі» з Шоном Біном.
Починав кар’єру Олександр Суворов у 2001 році у піротехнічному цеху студії Довженка під час зйомок фільму «Богдан-Зіновій Хмельницький». Ось як він згадував про це в інтерв’ю журналістам:
“Хмельницький жив у віки чорного пороху, а Мащенко (Микола Мащенко — тодішній гендиректор кіностудії, — ред.) любив масштабні вибухи. Все йому було замало: «Що це за пуки, лякай нормально!» У картині дозволили брати участь саперам. У них завдання – руйнувати. Була копиця сіна і… нема. А водяні стовпи у річці були 50-60 метрів. Оператор на це здивовано озивався: «Це вже не та епоха».
На знімальному майданчику Олександру доводилося працювати й з сучасною зброєю, наприклад під час зйомок фільму “Нюхач”.
“Для нього ми робили постріл: з гранатомета летіла ракета і влучала у ворота, вибиваючи їх вибухом. Видовищність досягалася за рахунок того, що ворота були із коркового дерева. “Нюхач” та “Поводир” стали успішними картинами, можливо, вони дадуть імпульс українському кінематографу”, — розповідав Олександр Суворов в інтерв’ю.
Режисер Олег Сенцов, який теж воює у лавах ЗСУ на Донбасі, написав про загибель Олександра Суворова так:
«Вчора Естлунд отримав свою другу Золоту Гілку в Каннах, Реал в черговий раз переміг у Лізі Чемпіонів, а Саша Суворов, один з кращих піротехніків українського кіно, загинув на фронті”, — написав Олег Сенцов.
Олександру Суворову судилося не лише знімати різні види зброї, а деякими й скористатись. Та провоював він недовго. За даними продюсера Тараса Босака, разом з Олександром підрозділ втратив автівку та деяке важливе обладнання.
Тому для підрозділу загиблого оголосили збір коштів на машину, у дописі в мережі написали:
“На жаль, ми не зможемо повернути Сашу, але ми можемо підтримати його побратимів і наших колег, допомогти їм виконувати поставлені задачі та помститись за нашого друга!»