Підтримати
піротехнік Олександр Суворов
Фото: Facebook/ Egregor

Щодня о 9 ранку на час російсько-української війни українці хвилиною мовчання вшановують пам’ять загиблих співвітчизників. 31 травня згадаймо українського захисника, піротехніка Олександра Суворова.

 

Про загибель Олександра Суворова повідомили у мережі одразу декілька представників української кіноспільноти.

«Загинув Саша Суворов. На війні, так. Усі, хто працює в українському кіно, знають Сашу. Він кращий з кращих у своїй справі — піротехніка, всі ці вибухи, пістолети та інша зброя в кадрі… Ми всі з ним працювали. А потім Суворов, як і чимало інших кінематографістів, пішов захищати свою країну зі справжньою зброєю в руках. А тепер його нема. Так боляче все це. Світла пам‘ять Саші», — написала кінорежисерка Ірина Цілик.

Про те на якій ділянці фронту та за яких обставин загинув піротехнік, ані колеги по кінематографу, ані побратими не уточнюють. 

піротехнік Олександр Суворов на війні
Олександр Суворов. Фото: Facebook/ Taras Bosak


У послужному списку Олександра Суворова — робота у багатьох сучасних українських фільмах. історичній драмі «Поводир», детективі «Нюхач», козацькому трилері «Максим Оса», військовій трагедії «Плів», військовій стрічці “Незломлена”, де Суворов ставив масштабні батальні сцени. У минулому він працював й у фільмах та серіалах країни-окупанта РФ «9 рота», «Залюднений острів», серіалах «Диверсант», «Мажор». Олександр Суворов також створював спецефекти у голівудському бойовику «Солдати удачі» з Шоном Біном.

піротехнік Олександр Суворов
Олександр Суворов. Фото: www.vesti.ua


Починав кар’єру Олександр Суворов у 2001 році у піротехнічному цеху студії Довженка під час зйомок фільму «Богдан-Зіновій Хмельницький». Ось як він
згадував про це в інтерв’ю журналістам: 

“Хмельницький жив у віки чорного пороху, а Мащенко (Микола Мащенко  —  тодішній гендиректор кіностудії,  —  ред.) любив масштабні вибухи. Все йому було замало: «Що це за пуки, лякай нормально!» У картині дозволили брати участь саперам. У них завдання – руйнувати. Була копиця сіна і… нема. А водяні стовпи у річці були 50-60 метрів. Оператор на це здивовано озивався: «Це вже не та епоха».

На знімальному майданчику Олександру доводилося працювати й з сучасною зброєю, наприклад під час зйомок фільму “Нюхач”.

“Для нього ми робили постріл: з гранатомета летіла ракета і влучала у ворота, вибиваючи їх вибухом. Видовищність досягалася за рахунок того, що ворота були із коркового дерева. “Нюхач” та “Поводир” стали успішними картинами, можливо, вони дадуть імпульс українському кінематографу”,  —  розповідав Олександр Суворов в інтерв’ю.

Режисер Олег Сенцов, який теж воює у лавах ЗСУ на Донбасі, написав про загибель Олександра Суворова так:

«Вчора Естлунд отримав свою другу Золоту Гілку в Каннах, Реал в черговий раз переміг у Лізі Чемпіонів, а Саша Суворов, один з кращих піротехніків українського кіно, загинув на фронті”, — написав Олег Сенцов.

Олександру Суворову судилося не лише знімати різні види зброї, а деякими й скористатись. Та провоював він недовго. За даними продюсера Тараса Босака, разом з Олександром підрозділ втратив автівку та деяке важливе обладнання.

машина Олександра Суворова
Машина Олександра Суворова. Фото: Facebook/ Taras Bosak


Тому для підрозділу загиблого оголосили збір коштів на машину, у дописі в мережі написали: 

“На жаль, ми не зможемо повернути Сашу, але ми можемо підтримати його побратимів і наших колег, допомогти їм виконувати поставлені задачі та помститись за нашого друга!»


Завантажити ще...