Майже місяць ухвалений законопроєкт чекав на рішення президента.
Аби без штрафу перетнути лінію розмежування в обхід КПВВ, потрібна гуманітарна підстава. Їх кілька:
Зазначимо, наявність підстави на перетин повинна бути підкріплена відповідними документами.
Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування. Він діятиме до завершення карантину або до зняття бойовиками блокади з роботи контрольних пунктів.
Нагадаємо, навесні минулого року через запровадження карантину ситуація з перетином КПВВ Донбасу суттєво погіршилася. Зараз у постійному режимі працює лише пункт “Станиця Луганська”. На КПВВ “Новотроїцьке”, що на Донеччині, пропуск поновлюється лише у понеділок і п’ятницю, коли бойовики розблоковують дзеркальний пост на непідконтрольній території.
Через це, за даними міжнародних спостерігачів, з березня 2020 року по січень 2021 року кількість перетинів КПВВ в обох напрямках знизилась на 90%.
Аби потрапити через лінію розмежування, люди досі продовжують їхати в ОРДЛО або на підконтрольну територію через Росію. Це вважається адміністративним правопорушенням. Так, люди, які першого разу незаконно перетнули українсько-російський кордон, мають платити штраф від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн. А тих, кого ловлять на цьому вже не вперше, змушують віддавати від 5,1 тис. до 8,5 тис. грн.
Законопроєкт про скасування штрафів на кордоні України з Росією ухвалили 29 червня, але тривалий час він залишався без руху. Правозахисні та благодійні організації, які працюють з переселенцями та людьми з окупованих територій, писали на ім’я президента Зеленського звернення із закликом негайно підписати документ.
Читайте також: