Підтримати
Мешканців ОРДЛО, які перетинають лінію розмежування в обхід КПВВ через Росію, не будуть штрафувати на кордоні
Фото: Державна прикордонна служба України

Майже місяць ухвалений законопроєкт чекав на рішення президента.

 

Аби без штрафу перетнути лінію розмежування в обхід КПВВ, потрібна гуманітарна підстава. Їх кілька:

  • повернення до місця свого проживання українців та членів їхніх сімей;
  • возз’єднання сім’ї;
  • тяжка хвороба, смерть близьких родичів;
  • потреба у медикаментах та виробах медичного призначення або проходження лікування від тяжких та/або хронічних хвороб;
  • виїзд з тимчасово окупованої території за наявності документів, які підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання в іншій державі;
  • перетин КПВВ дитиною до 16 років разом з одним із батьків (усиновлювачів) або іншим законним представником для оформлення дитині документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • вступ у виші, складання ЗНО, атестації, проходження іспитів або навчання, отримання документів про освіту;
  • необхідність прийняття спадщини;
  • інша ситуація, яка вимагає негайного перетину лінії розмежування.

Зазначимо, наявність підстави на перетин повинна бути підкріплена відповідними документами.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування. Він діятиме до завершення карантину або до зняття бойовиками блокади з роботи контрольних пунктів.

Нагадаємо, навесні минулого року через запровадження карантину ситуація з перетином КПВВ Донбасу суттєво погіршилася. Зараз у постійному режимі працює лише пункт “Станиця Луганська”. На КПВВ “Новотроїцьке”, що на Донеччині, пропуск поновлюється лише у понеділок і п’ятницю, коли бойовики розблоковують дзеркальний пост на непідконтрольній території.

Через це, за даними міжнародних спостерігачів, з березня 2020 року по січень 2021 року кількість перетинів КПВВ в обох напрямках знизилась на 90%.

Аби потрапити через лінію розмежування, люди досі продовжують їхати в ОРДЛО або на підконтрольну територію через Росію. Це вважається адміністративним правопорушенням. Так, люди, які першого разу незаконно перетнули українсько-російський кордон, мають платити штраф від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн. А тих, кого ловлять на цьому вже не вперше, змушують віддавати від 5,1 тис. до 8,5 тис. грн.

Законопроєкт про скасування штрафів на кордоні України з Росією ухвалили 29 червня, але тривалий час він залишався без руху. Правозахисні та благодійні організації, які працюють з переселенцями та людьми з окупованих територій, писали на ім’я президента Зеленського звернення із закликом негайно підписати документ.

Читайте також:


Завантажити ще...