5 лютого Верховна Рада голосувала за законопроєкт зі спрощення пенсійних виплат жителям тимчасово окупованих територій. З 390 присутніх депутатів 13 виступили проти та ще 142 утримались. Документ відправили на доопрацювання.
Такі результати оприлюднили на офіційному порталі українського парламенту.
Парламентарі пропонують скасувати обов’язкову довідку переселенця для отримання пенсії, а також зняти обмеження у три роки на виплату пенсій спадкоємцям, якщо отримувач помер. Крім того, прописали, що мешканці ОРДЛО, які не могли сплачувати страхові внески, мали можливість докупити пенсійний стаж.
Але за прийняття закону проголосували 184 нардепи. Цього не достатньо. Майже у повному складі документ підтримали представники партії “Опозиційна платформа – за життя” – 34 депутати з 42 присутніх. До них долучилися партійці від “Батьківщини” – 18 із 21 присутнього на засіданні нардепа віддали свій голос за прийняття закону.
Від “Слуги народу” майже половина проголосувала “за” – 106 депутатів з 231 присутнього.
Не підтримали проєкт закону 13 парламентарів, з них 5 – зі “Слуги народу”, 4 – від “Європейської солідарності” та ще 4 членів депутатської групи “За майбутнє”.
142 парламентарі утримались від голосування. Таке рішення прийняли 93 представники “Слуги народу”, 7 членів групи “За майбутнє”, 2 нардепів від “Довіри” та 4 позафракційних депутатів. Зауважимо, серед тих, хто утримались, були й нардепи родом з Донбасу. Таке рішення прийняли зокрема депутати від “Слуги народу” Володимир Воронов та Маргарита Шол.
Додамо, партія “Голос” утрималась від голосування у повному складі – це всі 19 присутніх депутатів. Подібні результати продемонстрували представники “Європейської солідарності” – утрималися 16 депутатів з 22 присутніх на засіданні.
Ще 51 парламентар не брав участі у голосуванні.
Проєкт закону направили на повторне перше читання.
Нагадаємо, в листопаді минулого року депутати Верховної Ради подали законопроєкт про вдосконалення пенсійного забезпечення. Так, жителям тимчасово непідконтрольних уряду територій пропонували виплачувати пенсію без довідки переселенця. Також у документі було прописано, щоб пенсіонери проходили ідентифікацію раз на півроку. Зараз вони змушені перетинати КПВВ кожні два місяці.
Читайте також: